Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Bieg Piastów - Sport -

Sport

Bieg Piastów

Autor :
08.03.2010

W miniony weekend zakończyły się IV Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym rozgrywane w ramach XXXIV Biegu Piastów zorganizowanego na Polanie Jakuszyckiej.Wśród kilku tysięcy startujących osób ponad 65 funkcjonariuszy Straży Granicznej, zarówno z Komendy Głównej, Oddziałów jak i Ośrodków Szkolenia SG rywalizowało między sobą o puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej.

W miniony weekend zakończyły się IV Mistrzostwa Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym rozgrywane w ramach XXXIV Biegu Piastów zorganizowanego na Polanie Jakuszyckiej.
Wśród kilku tysięcy startujących osób ponad 65 funkcjonariuszy Straży Granicznej, zarówno z Komendy Głównej, Oddziałów jak i Ośrodków Szkolenia SG rywalizowało między sobą o puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Mistrzostwa Straży Granicznej na dystansie 50 kilometrów wygrał Wojciech Cybruch z Nadodrzańskiego Oddziału SG, jednocześnie zajmując drugie miejsce w klasyfikacji międzynarodowej z czasem 2:35:04. Drugie i trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Bieszczadzkiego Oddziału SG: Tomasz Szeremeta i Andrzej Dziedzicki. Na dystansie 26 kilometrów, spośród sześciu startujących kobiet, najwyższe miejsce na podium zajęła Anna Stera-Kustosz z Morskiego Oddziału SG. Na miejscu drugim uplasowała się Agnieszka Leszega z Bieszczadzkiego Oddziału SG, trzecie miejsce zajęła Dorota Strońska z Nadodrzańskiego Oddziału SG. Anna Stera-Kustosz i Agnieszka Leszega, pokonując dystans 26 kilometrów stylem klasycznym z czasem 2:00:06 i 2:08:27, zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji międzynarodowej. Uległy koleżance z Niemiec, który dystans ten pokonała w czasie 1:37:55. W klasyfikacji międzynarodowej wśród mężczyzn, po raz kolejny, pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Ogorzałek z Sudeckiego Oddziału SG.

Puchary i dyplomy wręczali zawodnikom obecni na miejscu komendanci Oddziałów. Również Komendant Nadodrzańskiego Oddziału płk SG Jarosław Frączyk kibicował swoim podwładnym, jak widać ze wspaniałym efektem.

Bieg Piastów to najstarsza i największa impreza narciarska w Polsce, co roku na początku marca organizowana na Polanie Jakuszyckiej.