Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Turnieje w Dobrej - Sport -

Nawigacja

Sport

Turnieje w Dobrej

06.06.2011

27 maja 2011 roku w ramach obchodów XX - lecia Straży Granicznej oraz "Dnia Samorządu Terytorialnego", Placówka Straży Granicznej w Szczecinie wspólnie z Urzędem Gminy Dobra zorganizowała turniej piłki nożnej oraz towarzyski mecz piłki siatkowej kobiet.

27 maja 2011 roku w ramach obchodów XX - lecia Straży Granicznej oraz "Dnia Samorządu Terytorialnego", Placówka Straży Granicznej w Szczecinie wspólnie z Urzędem Gminy Dobra zorganizowała turniej piłki nożnej oraz towarzyski mecz piłki siatkowej kobiet.
Na boisku sportowym "Orlik" w Dobrej o godzinie 13.00 Wójt Gminy Dobra Pani Teresa Dera uroczyście powitała zgromadzonych pracowników Urzędu Gminy Dobra oraz przedstawicieli służb mundurowych: Policji, Straży Gminnej, Straży Granicznej i Ochotniczej Straży Pożarnej realizujących czynności służbowe na terenie gminy. Pani Wójt złożyła wszystkim pracownikom Urzędu życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji z wykonywanej pracy, podziękowała za trud włożony w wykonywanie powierzonych obowiązków. Korzystając z okazji Święta Samorządu Terytorialnego Komendant Placówki SG w Szczecinie, Pan mjr SG Zbigniew Włodarczyk, w imieniu własnym i funkcjonariuszy złożył życzenia Pani Wójt Gminy Dobra oraz pracownikom Urzędu. Podziękował za rzetelność, profesjonalizm oraz osobiste zaangażowanie w pracę na rzecz "małej ojczyzny" i jej mieszkańców. Wyraził wdzięczność za owocną dotychczasową współpracę i życzył, aby kolejne lata pracy były wypełnione sukcesami, społeczną akceptacją oraz stały się źródłem satysfakcji.

Następnie poprzez losowanie drużyn rozstrzygnięto kolejność rozgrywanych meczy. Do zmagań turniejowych w piłce nożnej stanęły następujące drużyny: Placówki SG w Szczecinie, Komisariatu Policji w Mierzynie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej, Straży Gminnej w Dobrej i Urzędu Gminy w Dobrej. Drużyny prócz rezerwowych zawodników posiadały wsparcie jeszcze jednego nieocenionego zawodnika w postaci kibiców z niepowtarzalnym dopingiem. Każdy z zawodników z poświeceniem i mundurową zawziętością grał, aby wywalczyć dla swojej drużyny pierwsze miejsce w turnieju i zdobyć puchar Komendant Placówki Straży Granicznej w Szczecinie. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna OSP w Dobrej. Po zaciekłej i wyczerpującej walce drużyna KP w Mierzynie została pokonana przez drużynę PSG w Szczecinie i zajęła drugie miejsce. Pierwsze miejsce

w turnieju i puchar Komendanta otrzymała drużyna PSG w Szczecinie. Dekoracji drużyn dokonali Pani Wójt Teresa Dera, Komendant Straży Gminnej w Dobrej Pan Andrzej Budzyński, Komendant Komisariatu Policji w Mierzynie Pan podkom. Sławomir Czura, Komendant PSG w Szczecinie Pan mjr SG Zbigniew Włodarczyk.
Towarzyski mecz piłki siatkowej kobiet pomiędzy drużyną z PSG w Szczecinie a reprezentacją Urzędu Gminy w Dobrej wygrały panie w mundurach SG.

Prócz turniejowych zmagań, każdy chętny mógł spróbować swoich sił w przygotowanych humorystycznych konkurencjach, min. rzut "desantem” na odległość, wyścigi "na szpilkach”, wyścigi w kartonowych autach i "sznurek – długopis - butelka”. Zwycięscy nagrodzeni zostali bardzo sympatycznymi upominkami Urzędu Gminy Dobra. Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowany został pyszny poczęstunek na świeżym powietrzu i moc pozytywnych emocji.do góry