Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Bieg Westerplatte - Sport -

Nawigacja

Sport

Bieg Westerplatte

16.09.2013

Rekordową liczbę ponad 3000 biegaczy zgromadził w sobotę Bieg Westerplatte. Wśród nich byli także funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej, w tym zastępca komendanta MOSG kmdr SG Roman Słowiński i komendant Nadodrzańskiego Oddziału SG, płk SG Andrzej Kamiński. Nowa trasa, ale cel ten sam - upamiętnienie bohaterskich żołnierzy Westerplatte, którzy przez 7 dni walczyli z nazistami. Rekordowy pod względem uczestników bieg wygrał Kenijczyk, Henry Kemboi. Na tak wysoką frekwencję wpływ miała zmiana trasy, z metą na Targu Węglowym. Dzięki temu 10 kilometrowa, atestowana trasa zyskała większą pojemność i mogła przyjąć trzykrotnie większą ilość uczestników, niż w latach ubiegłych. Przed rozpoczęciem imprezy, zgodnie z tradycją biegu, uczczono pamięć Obrońców Westerplatte, po czym do startu sygnał dał wystrzał z armaty. Wszyscy, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe medale odlane specjalnie na tę edycję imprezy. Poza najlepszymi w kategorii open oraz kobiet nagrodzono także startujących w 14. kategoriach wiekowych, niepełnosprawnych oraz pracowników służb mundurowych.tekst i zdjęcia: Tomasz Gruchalla i Andrzej Juźwiak z MOSG

Rekordową liczbę ponad 3000 biegaczy zgromadził w sobotę Bieg Westerplatte. Wśród nich byli także funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej, w tym zastępca komendanta MOSG kmdr SG Roman Słowiński i komendant Nadodrzańskiego Oddziału SG, płk SG Andrzej Kamiński.

Nowa trasa, ale cel ten sam - upamiętnienie bohaterskich żołnierzy Westerplatte, którzy przez 7 dni walczyli z nazistami. Rekordowy pod względem uczestników bieg wygrał Kenijczyk, Henry Kemboi. Na tak wysoką frekwencję wpływ miała zmiana trasy, z metą na Targu Węglowym. Dzięki temu 10 kilometrowa, atestowana trasa zyskała większą pojemność i mogła przyjąć trzykrotnie większą ilość uczestników, niż w latach ubiegłych.

Przed rozpoczęciem imprezy, zgodnie z tradycją biegu, uczczono pamięć Obrońców Westerplatte, po czym do startu sygnał dał wystrzał z armaty.

Wszyscy, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe medale odlane specjalnie na tę edycję imprezy. Poza najlepszymi w kategorii open oraz kobiet nagrodzono także startujących w 14. kategoriach wiekowych, niepełnosprawnych oraz pracowników służb mundurowych.

tekst i zdjęcia: Tomasz Gruchalla i Andrzej Juźwiak z MOSGdo góry