Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Biegi Przełajowe, Bieg o Nóż Komandosa - nasi w czołówce - Sport -

Nawigacja

Sport

Biegi Przełajowe, Bieg o Nóż Komandosa - nasi w czołówce

Autor:

W dniu 02.10.2014 r. w miejscowości Hutki-Kanki zostały rozegrane XI Mistrzostwa Policji w Biegach Przełajowych im. sierż. Grzegorza Załogi. Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG zajęli drugie miejsce.Organizatorem mistrzostw była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, a zawody przyciągnęły 150 amatorów sportów biegowych z różnych służb mundurowych z całej Polski. NoOSG reprezentowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu - Strachowicach: kpt. SG Dominik Krumin, st.chor. SG Paweł Bogdał, sierż.sztab. SG Grzegorz Piotrowski i st.sierż. SG Sławomir Grzyb.Dystans biegu głównego wynosił 10 800 m i prowadził duktami leśnymi w malowniczo położonej okolicy. Nie obyło się jednak bez ciężkich piaszczystych podbiegów, które mocno odczuły nogi zawodników.Najlepsi okazali się słuchacze Szkoły Policji w Szczytnie. Tuż za nimi uplasowała się silna drużyna Nadodrzańskiego OSG, mając znaczną przewagę nad trzecią ekipą reprezentującą Komendę Miejską Policji w Katowicach.Indywidualnie dwóch zawodników naszej reprezentacji (kpt. SG Dominik Krumin i st.chor. SG Paweł Bogdał) uplasowało się w pierwszej dziesiątce, zajmując 7 i 8 miejsce.Puchary zwycięskim drużynom wręczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.Ta sama drużyna w dniu 03.10.2014 r. wzięła udział w 18. Biegu o Nóż Komandosa. Jest to najmocniej i najliczniej obsadzony bieg przełajowy w Polsce, mający rangę Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Crossie, a jego organizatorem jest jednostka komandosów z Lublińca.Drużyna funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG: kpt. SG Dominik Krumin, st.chor. SG Paweł Bogdał, sierż.sztab. SG Grzegorz Piotrowski i st.sierż. SG Sławomir Grzyb, zajęła 6 miejsce (na 118 sklasyfikowanych drużyn).W tym roku na starcie stanęło prawie 700 mundurowych ze wszystkich rodzajów polskich służb. Nie wszystkim jednak udało się ukończyć ten bieg. Dystans 10 km w leśnym terenie uczestnicy pokonywali w mundurze polowym i butach wojskowych.Pomimo, że być prawdziwym komandosem nie jest łatwo, to jednak reprezentanci Nadodrzańskiego Oddziału SG dali radę i uplasowali się na wysokich pozycjach także w klasyfikacji OPEN. Dominik Krumin zajął 9. miejsce, a na 12 miejscu uplasował się Paweł Bogdał. Pozostali reprezentanci SG, Sławomir Grzyb i Grzegorz Piotrowski, zajęli odpowiednio 95 i 104 lokatę.Dodatkowo prowadzona była również klasyfikacja wewnątrz formacji. Najszybszym spośród 16 strażników granicznych biorących udział w biegu, okazał się Dominik Krumin, na drugim miejscu uplasował się Paweł Bogdał, a trzeci był st.chor.sztab. SG Tomasz Bachorski ze Śląsko – Małopolskiego Oddziału SG.XI Mistrzostwa Policji w Biegach Przełajowych2014/10/biegi18. Bieg o Nóż Komandosa2014/10/nozkomandosa

W dniu 02.10.2014 r. w miejscowości Hutki-Kanki zostały rozegrane XI Mistrzostwa Policji w Biegach Przełajowych im. sierż. Grzegorza Załogi. Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG zajęli drugie miejsce.
Organizatorem mistrzostw była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, a zawody przyciągnęły 150 amatorów sportów biegowych z różnych służb mundurowych z całej Polski. NoOSG reprezentowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu - Strachowicach: kpt. SG Dominik Krumin, st.chor. SG Paweł Bogdał, sierż.sztab. SG Grzegorz Piotrowski i st.sierż. SG Sławomir Grzyb.
Dystans biegu głównego wynosił 10 800 m i prowadził duktami leśnymi w malowniczo położonej okolicy. Nie obyło się jednak bez ciężkich piaszczystych podbiegów, które mocno odczuły nogi zawodników.
Najlepsi okazali się słuchacze Szkoły Policji w Szczytnie. Tuż za nimi uplasowała się silna drużyna Nadodrzańskiego OSG, mając znaczną przewagę nad trzecią ekipą reprezentującą Komendę Miejską Policji w Katowicach.
Indywidualnie dwóch zawodników naszej reprezentacji (kpt. SG Dominik Krumin i st.chor. SG Paweł Bogdał) uplasowało się w pierwszej dziesiątce, zajmując 7 i 8 miejsce.
Puchary zwycięskim drużynom wręczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

Ta sama drużyna w dniu 03.10.2014 r. wzięła udział w 18. Biegu o Nóż Komandosa. Jest to najmocniej i najliczniej obsadzony bieg przełajowy w Polsce, mający rangę Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Crossie, a jego organizatorem jest jednostka komandosów z Lublińca.
Drużyna funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG: kpt. SG Dominik Krumin, st.chor. SG Paweł Bogdał, sierż.sztab. SG Grzegorz Piotrowski i st.sierż. SG Sławomir Grzyb, zajęła 6 miejsce (na 118 sklasyfikowanych drużyn).
W tym roku na starcie stanęło prawie 700 mundurowych ze wszystkich rodzajów polskich służb. Nie wszystkim jednak udało się ukończyć ten bieg. Dystans 10 km w leśnym terenie uczestnicy pokonywali w mundurze polowym i butach wojskowych.
Pomimo, że być prawdziwym komandosem nie jest łatwo, to jednak reprezentanci Nadodrzańskiego Oddziału SG dali radę i uplasowali się na wysokich pozycjach także w klasyfikacji OPEN. Dominik Krumin zajął 9. miejsce, a na 12 miejscu uplasował się Paweł Bogdał. Pozostali reprezentanci SG, Sławomir Grzyb i Grzegorz Piotrowski, zajęli odpowiednio 95 i 104 lokatę.
Dodatkowo prowadzona była również klasyfikacja wewnątrz formacji. Najszybszym spośród 16 strażników granicznych biorących udział w biegu, okazał się Dominik Krumin, na drugim miejscu uplasował się Paweł Bogdał, a trzeci był st.chor.sztab. SG Tomasz Bachorski ze Śląsko – Małopolskiego Oddziału SG.