Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Czwarte miejsce NoOSG w IX Mistrzostwach SG w Narciarstwie Biegowym - Sport -

Nawigacja

Sport

Czwarte miejsce NoOSG w IX Mistrzostwach SG w Narciarstwie Biegowym

03.03.2015

W dniach 27-28.02.2015 r. na Polanie Jakuszyckiej ponad 1500 narciarzy biegowych kolejny raz mogło sprawdzić swoje możliwości i stanąć do walki o medal. W ramach XXXIX Biegu Piastów odbyły się IX Mistrzostwa SG w Narciarstwie Biegowym. W biegu na dystansie 15 km walczyło 13 drużyn reprezentujących oddziały, ośrodki szkolenia oraz Komendę Główną Straży Granicznej. Drużyna Nadodrzańskiego Oddziału SG zajęła czwarte miejsce.Reprezentanci NoOSG: płk SG Andrzej Kamiński, st. chor. SG Wojciech Cybruch (WOŚ) oraz st. sierż. SG Aleksandra Kuczyńska (PSG Wrocław - Strachowice), zajęli czwarte miejsce w konkurencji drużynowej. Pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja z Bieszczadzkiego Oddziału SG, drugie – drużyna z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, a na trzecim miejscu podium stanęli reprezentanci Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG.

W dniach 27-28.02.2015 r. na Polanie Jakuszyckiej ponad 1500 narciarzy biegowych kolejny raz mogło sprawdzić swoje możliwości i stanąć do walki o medal. W ramach XXXIX Biegu Piastów odbyły się IX Mistrzostwa SG w Narciarstwie Biegowym. W biegu na dystansie 15 km walczyło 13 drużyn reprezentujących oddziały, ośrodki szkolenia oraz Komendę Główną Straży Granicznej. Drużyna Nadodrzańskiego Oddziału SG zajęła czwarte miejsce.
Reprezentanci NoOSG: płk SG Andrzej Kamiński, st. chor. SG Wojciech Cybruch (WOŚ) oraz st. sierż. SG Aleksandra Kuczyńska (PSG Wrocław - Strachowice), zajęli czwarte miejsce w konkurencji drużynowej. Pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja z Bieszczadzkiego Oddziału SG, drugie – drużyna z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, a na trzecim miejscu podium stanęli reprezentanci Warmińsko – Mazurskiego Oddziału SG.
St. chor. SG Wojciech Cybruch okazał się najlepszy w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn – dystans 15 km pokonał w czasie 51:26 min. Dekoracji zwycięzców IX Mistrzostw SG dokonali gen. dyw. SG Dominik Tracz – Komendant Główny Straży Granicznej oraz płk SG Marek Woszczatyński – Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.
Bieg Piastów to najstarsza i największa impreza narciarska, która co roku przyciąga na Polanę Jakuszycką tysiące osób z Polski i zagranicy. Strażnicy graniczni nie tylko starują jako zawodnicy, ale także wspomagają organizatorów Biegu Piastów przy organizacji startu, zabezpieczają logistycznie trasy i punkty kontrolne oraz żywieniowe, towarzyszą narciarzom na trasach od startu aż do mety.