Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Spotkania funkcjonariuszy z Wrocławia z dziećmi - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Spotkania funkcjonariuszy z Wrocławia z dziećmi

30.10.2014

W minionym tygodniu funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu – Strachowicach, kształtując pozytywny wizerunek formacji, czterokrotnie spotkali się z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Byli to uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Środzie Śląskiej, przedszkolaki z Przedszkola Parafialnego w Miliczu, Przedszkola nr 3 w Oleśnicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Oleśnicy.Podczas spotkań dzieci były zapoznawane ze specyfiką zawodu funkcjonariusza Straży Granicznej oraz pełnienia służby w międzynarodowym porcie lotniczym. Funkcjonariusze SG opowiedzieli o kontroli pirotechnicznej, bezpieczeństwa oraz granicznej. Zaprezentowali również sprzęt służbowy. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt pirotechniczny, przede wszystkim kombinezon antywybuchowy oraz pies służbowy, którego sympatią obdarzyli najmłodsi uczestnicy wizyty.Oprócz pokazów sprzętu i prezentacji zawodu funkcjonariusza SG uczestnikom spotkań przekazano najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa, w tym właściwego zachowania w przypadku ataku psa lub kontaktu z obcymi zwierzętami.{gallery}2014/10/wroclawpokazy{/gallery}

W minionym tygodniu funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu – Strachowicach, kształtując pozytywny wizerunek formacji, czterokrotnie spotkali się z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Byli to uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Środzie Śląskiej, przedszkolaki z Przedszkola Parafialnego w Miliczu, Przedszkola nr 3 w Oleśnicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Oleśnicy.
Podczas spotkań dzieci były zapoznawane ze specyfiką zawodu funkcjonariusza Straży Granicznej oraz pełnienia służby w międzynarodowym porcie lotniczym. Funkcjonariusze SG opowiedzieli o kontroli pirotechnicznej, bezpieczeństwa oraz granicznej. Zaprezentowali również sprzęt służbowy. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt pirotechniczny, przede wszystkim kombinezon antywybuchowy oraz pies służbowy, którego sympatią obdarzyli najmłodsi uczestnicy wizyty.
Oprócz pokazów sprzętu i prezentacji zawodu funkcjonariusza SG uczestnikom spotkań przekazano najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa, w tym właściwego zachowania w przypadku ataku psa lub kontaktu z obcymi zwierzętami.

do góry