Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Spotkania z dziećmi i młodzieżą - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Spotkania z dziećmi i młodzieżą

20.11.2014

19 listopada 2014 r. funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku spotkali się z uczniami Szkoły Integracyjnej w Szalejowie Górnym (powiat kłodzki). Podczas wizyty przeprowadzili dwie prelekcje: klasom młodszym przedstawiono na czym polega służba funkcjonariusza Straży Granicznej oraz zaprezentowano umundurowanie i sprzęt służbowy SG; w klasach starszych natomiast poruszono problem szkodliwości posiadania i zażywania środków odurzających. Ponadto działając na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, podczas rozmów z uczestnikami spotkania, propagowano i promowano zachowania sprzyjające poprawie stanu bezpieczeństwa. W tym samym dniu funkcjonariusze z PSG Wrocław – Strachowice poprowadzili zajęcia dla dzieci z przedszkola w Kobierzycach. Tematem przewodnim była służba w formacji. Dzieciom zaprezentowano także indywidualne wyposażenie funkcjonariusza Zespołu Interwencji Specjalnych podczas pełnienia służby, pracę z psem służbowym, dokumentowanie śladów z miejsca przestępstwa. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach z tresury i posłuszeństwa psa, z ciekawością oglądały również sprzęt służbowy oraz wypełniały karty daktyloskopijne własnymi odciskami palców.Kłodzko{gallery}2014/11/prelekcja{/gallery}Wrocław{gallery}2014/11/pokazwroclaw{/gallery}

19 listopada 2014 r. funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku spotkali się z uczniami Szkoły Integracyjnej w Szalejowie Górnym (powiat kłodzki). Podczas wizyty przeprowadzili dwie prelekcje: klasom młodszym przedstawiono na czym polega służba funkcjonariusza Straży Granicznej oraz zaprezentowano umundurowanie i sprzęt służbowy SG; w klasach starszych natomiast poruszono problem szkodliwości posiadania i zażywania środków odurzających. Ponadto działając na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, podczas rozmów z uczestnikami spotkania, propagowano i promowano zachowania sprzyjające poprawie stanu bezpieczeństwa.
W tym samym dniu funkcjonariusze z PSG Wrocław – Strachowice poprowadzili zajęcia dla dzieci z przedszkola w Kobierzycach. Tematem przewodnim była służba w formacji. Dzieciom zaprezentowano także indywidualne wyposażenie funkcjonariusza Zespołu Interwencji Specjalnych podczas pełnienia służby, pracę z psem służbowym, dokumentowanie śladów z miejsca przestępstwa. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach z tresury i posłuszeństwa psa, z ciekawością oglądały również sprzęt służbowy oraz wypełniały karty daktyloskopijne własnymi odciskami palców.

Kłodzko

Wrocław

do góry