Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Interwencje w samolocie - wspólne szkolenie wrocławskich i poznańskich funkcjonariuszy - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Interwencje w samolocie - wspólne szkolenie wrocławskich i poznańskich funkcjonariuszy

16.04.2015

14 kwietnia 2015 r. na poznańskim lotnisku Ławica odbyło się szkolenie dla funkcjonariuszy zespołów interwencyjnych funkcjonujących w Placówce SG w Poznaniu – Ławicy oraz Placówce SG we Wrocławiu – Strachowicach. Szkolenie przeprowadzili instruktorzy z obu placówek, a głównym celem treningu było udoskonalenie i ujednolicenie podejmowania interwencji na pokładzie statku powietrznego w stosunku do osób niebezpiecznych oraz stwarzających zagrożenie w ruchu lotniczym.Szkolenie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap obejmował działania zespołów na pokładzie samolotu w różnych sytuacjach, drugi etap natomiast przeprowadzono w budynkach, gdzie funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności z zakresu "czarnej taktyki" oraz z udzielania osobom pierwszej pomocy w nagłych stanach zagrożenia zdrowia i życia.

14 kwietnia 2015 r. na poznańskim lotnisku Ławica odbyło się szkolenie dla funkcjonariuszy zespołów interwencyjnych funkcjonujących w Placówce SG w Poznaniu – Ławicy oraz Placówce SG we Wrocławiu – Strachowicach. Szkolenie przeprowadzili instruktorzy z obu placówek, a głównym celem treningu było udoskonalenie i ujednolicenie podejmowania interwencji na pokładzie statku powietrznego w stosunku do osób niebezpiecznych oraz stwarzających zagrożenie w ruchu lotniczym.
Szkolenie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap obejmował działania zespołów na pokładzie samolotu w różnych sytuacjach, drugi etap natomiast przeprowadzono w budynkach, gdzie funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności z zakresu "czarnej taktyki" oraz z udzielania osobom pierwszej pomocy w nagłych stanach zagrożenia zdrowia i życia.
Było to pierwsze wspólne szkolenie wrocławskich i poznańskich funkcjonariuszy Straży Granicznej. Planowane jest utrzymanie współpracy i przeprowadzanie kolejnych szkoleń.


do góry