Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Spotkanie funkcjonariuszy z młodzieżą polonijną - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Spotkanie funkcjonariuszy z młodzieżą polonijną

04.08.2015

Dnia 3.08.2015 r., na terenie ośrodka wypoczynkowego w Starym Gierałtowie funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kłodzku uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą polonijną, która przyjechała do Polski z Rosji, Ukrainy, Włoch i Niemiec. Zlot Młodzieży Polonijnej POLONICUS organizowany jest od siedmiu lat w różnych miejscach Dolnego Śląska przez wrocławską Fundację FREYA. W tym roku młodzież spędzała dwutygodniowe wakacje w Starym Gierałtowie, tu właśnie odwiedzili ich funkcjonariusze.

Dnia 3.08.2015 r., na terenie ośrodka wypoczynkowego w Starym Gierałtowie funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kłodzku uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą polonijną, która przyjechała do Polski z Rosji, Ukrainy, Włoch i Niemiec.
Zlot Młodzieży Polonijnej POLONICUS organizowany jest od siedmiu lat w różnych miejscach Dolnego Śląska przez wrocławską Fundację FREYA. W tym roku młodzież spędzała dwutygodniowe wakacje w Starym Gierałtowie, tu właśnie odwiedzili ich funkcjonariusze.
Spotkanie było dla młodzieży ciekawym przeżyciem, a także oryginalną lekcją patriotyzmu, podczas której nasi młodzi rodacy z różnych stron Europy poznali główne zadania Straży Granicznej, sprzęt służbowy i transportowy SG, a także sami mogli poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze przymierzając kamizelki kuloodporne oraz wsiadając do Schengenbusa. Chętni, razem z technikiem kryminalistyki, poznawali tajniki jego pracy zabezpieczając ślady oraz wykonując odciski swoich linii papilarnych, co cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.


do góry