Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Do kontroli okazał podrobioną polisę OC i przerobiony dowód rejestracyjny - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Do kontroli okazał podrobioną polisę OC i przerobiony dowód rejestracyjny

Rafał Potocki
02.03.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali obywatela Bułgarii, który posługiwał się przerobionym dowodem rejestracyjnym i podrobioną polisą OC.

Wczoraj (01.03.2018 r.) w miejscowości Łęknica, funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel Vectra. Kierowca 57-letni obywatel Bułgarii okazał do kontroli dowód rejestracyjny pojazdu, którym podróżował oraz polisę OC. W trakcie sprawdzania autentyczności dokumentu funkcjonariusze stwierdzili, że polisa OC jest podrobiona na wzór oryginału, natomiast w dowodzie rejestracyjnym, dokonano zmian, które miały potwierdzać, że pojazd posiada ważne badania techniczne. Mężczyzna został zatrzymany. Obywatelowi Bułgarii przedstawiono zarzut używania podrobionych i przerobionych dokumentów. Za ten czyn grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusz z Placówki SG w Tuplicach.


 

do góry