Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Podrobione prawo jazdy miało potwierdzić tożsamość - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podrobione prawo jazdy miało potwierdzić tożsamość

Rafał Potocki
02.03.2018

Funkcjonariusze z Placówki SG we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymali obywatela Bułgarii, który w celu potwierdzenia swojej tożsamości okazał do kontroli podrobione prawo jazdy.

Dzisiaj, funkcjonariusze z Placówki we Wrocławiu-Strachowicach, w autokarze jadącym z Niemiec, wylegitymowali obywatela Bułgarii. 19-letni mężczyzna do kontroli okazał dowód osobisty, który był bardzo zniszczony, więc funkcjonariusze poprosili go o okazanie innego dokumentu, w celu potwierdzenia tożsamości legitymowanej osoby. Mężczyzna przedstawił prawo jazdy, którego autentyczność wzbudziła podejrzenie funkcjonariuszy. W trakcji weryfikacji dokumentu stwierdzono, że prawo jazdy jest podrobione na wzór oryginalnego. Obywatel Bułgarii został zatrzymany. W trakcie czynności mężczyzna wyjaśnił, że dokument kupił  w Bułgarii za kwotę około 4000 zł. Obywatel Bułgarii przyznał się do zarzucanego mu czynu, posługiwania się podrobionym dokumentem i poddał się dobrowolnie karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący dwa lata.

do góry