Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna zlikwidowała nielegalną krajalnię tytoniu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalną krajalnię tytoniu

Rafał Potocki
06.03.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu. Zabezpieczono 70 kilogramów krajanki tytoniu o wartości niemal 50.000 zł.

Podczas czynności realizowanych na terenie jednego z zakładów kamieniarskich, mających swoją siedzibę na obszarze powiatu świdnickiego, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 70 kilogramów krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy skarbowej o wartości niemal 50.000 zł oraz maszynę do cięcia tytoniu o wartości 10.000 zł. Ponadto podczas realizowanych czynności, u przebywającego na terenie zakładu 54-letniego obywatela Ukrainy ujawniono pistolet gazowy, na posiadanie którego wymagane jest pozwolenie. Cudzoziemcowi za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do zatrzymania właściciela nielegalnego towaru. Czynności w sprawie naruszenia przepisów kodeksu karno- skarbowego prowadzą funkcjonariusze z Jeleniej Góry, natomiast nielegalnie posiadaną broń przekazano funkcjonariuszom z KPP w Świdnicy, celem dalszego prowadzenia sprawy.

do góry