Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Fałszywe dowody osobiste miały zalegalizować pobyt - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Fałszywe dowody osobiste miały zalegalizować pobyt

Rafał Potocki
10.09.2018

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Ludwigsdorfie zatrzymali sześcioro obywateli Ukrainy, u których ujawnili podrobione polskie, czeskie i rumuńskie dowody osobiste. Dokumenty miały im umożliwić pobyt i pracę w Niemczech.

Do zdarzenia doszło wczoraj na niemieckim odcinku autostrady A4 podczas kontroli samochodu marki Mercedes Sprinter na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli przeprowadzonej wobec obywateli Ukrainy – 3 kobiet oraz 3 mężczyzn w wieku od 24 do 39 lat- okazało się, że cudzoziemcy, którzy posiadali polskie wizy z prawem do pracy zamierzali podjąć zatrudnienie, ale w Niemczech pomimo, że nie posiadali stosownych zezwoleń i wiz. To jednak nie był koniec niespodzianek. Funkcjonariusze ujawnili u obywateli Ukrainy podrobione dowody osobiste. Łącznie ujawniono trzy polskie, dwa czeskie oraz jeden rumuński dokument w których zamieszczone były zdjęcia kontrolowanych obcokrajowców. Jak ustalono podrobione dokumenty miały umożliwić Ukraińcom pobyt i pracę w Niemczech. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze policji niemieckiej.

 

do góry