Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej VI etap biegu "Wokół Niepodległej" już za nami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

VI etap biegu "Wokół Niepodległej" już za nami

Joanna Konieczniak
04.10.2018

VI etap biegu „WOKÓŁ NIEPODLEGŁEJ” rozpoczął się 30 września o godz. 15:00 w miejscowości Złoty Stok, na granicy województwa opolskiego i dolnośląskiego. Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek przejął pałeczkę sztafetową od Zastępcy Komendanta Śląskiego Oddziału i w towarzystwie swoich zastępców ppor. SG Małgorzaty Węglarskiej-Przepióry i płk. SG Tomasza Michalskiego pokonał pierwszy odcinek na tym etapie. W dniu 04.10.2018 r. o godz. 2:42 sztafeta „WOKÓŁ NIEPODLEGŁEJ” dotarła do Kostrzyna nad Odrą.

Trasa sztafety biegła przez dwa województwa: dolnośląskie i lubuskie. Był to jeden z najdłuższych i najtrudniejszych odcinków. Biegacze pokonywali trasę w górach, między potokami i jeziorami. Zawodnicy mieli również do pokonania w Połęcku Odrę, przez którą przeprawili się za pomocą łodzi Państwowej Straży Pożarnej z Krosna Odrzańskiego. Przepiękne krajobrazy a na niektórych odcinkach wymarzona pogoda, która towarzyszyła funkcjonariuszom oraz innym zawodnikom zrównoważyła trud włożony w bieg w niełatwych warunkach. W Karpaczu zaskoczył biegaczy ulewny deszcz aczkolwiek nie był on dla nikogo pretekstem do przerwania biegu.

Zawodnicy sztafety pokonali trasę od Złotego Stoku przez Białą Górę, Lądek Zdrój, Międzylesie, Duszniki Zdrój, Kudowę Zdrój, Lubawkę, Kowary, Świeradów Zdrój, Bogatynię, Olszynę, Gubinek, Łomy, Świecko aż do Kostrzyna nad Odrą.

W Kudowie, w punkcie honorowym medale uczestnikom biegu wręczył Wojewoda Dolnośląski Pan Paweł Hreniak a na wyspie w Gubinie przedstawiciel Wojewody Lubuskiego Pan Ireneusz Madej.

Ostatnie metry VI etapu miały miejsce w Kostrzynie nad Odrą gdzie o godz. 2:42 nastąpiło uroczyste przekazanie pałeczki sztafetowej z którą wbiegła płk. SG Edyta Lewandowska-Ślipko – Główny Księgowy Nadodrzańskiego Oddziału SG przekazując ją Komendantowi PSG w Szczecinie płk. SG Maciejowi Jędrzejowskiemu.

Wśród zawodników poza funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału SG biegli również funkcjonariusze Komendy Głównej Straży Granicznej, Nadwiślańskiego Oddziału SG, Ośrodka Szkolenia Specjalistycznych w Lubaniu oraz emerytowani funkcjonariusze Straży Granicznej, a także uczniowie szkół, którzy łącznie pokonali dystans 672,5 km.

do góry