Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej "Karkonosze 2010" - Sport -

Nawigacja

Sport

"Karkonosze 2010"

01.10.2010

W dniach od 21 do 25 września 2010 r. funkcjonariusze Placówki SG w Szczecinie Porcie, członkowie koła PTTK Nr 39 „Gryfici” uczestniczyli w XVIII Ogólnopolskich Spotkaniach Turystycznych Policji „Karkonosze 2010” w Karpaczu. Celem Rajdu było doskonalenie umiejętności uprawiania pieszej turystyki górskiej, podnoszenie sprawności fizycznej, w tym orientowania się w terenie górskim, poznawanie piękna przyrody i kultury regionalnej Karkonoszy oraz rekreacja i wypoczynek. Piękna pogoda, która dopisała wszystkim uczestnikom Rajdu pozwoliła w pełni docenić najpiękniejsze walory Karkonoszy zwanych Górami Olbrzymimi, które nęciły i przyciągały wędrowców od dawien dawna, budząc grozę swym ogromem.

W dniach od 21 do 25 września 2010 r. funkcjonariusze Placówki SG w Szczecinie Porcie, członkowie koła PTTK Nr 39 „Gryfici” uczestniczyli w XVIII Ogólnopolskich Spotkaniach Turystycznych Policji „Karkonosze 2010” w Karpaczu.

Celem Rajdu było doskonalenie umiejętności uprawiania pieszej turystyki górskiej, podnoszenie sprawności fizycznej, w tym orientowania się w terenie górskim, poznawanie piękna przyrody i kultury regionalnej Karkonoszy oraz rekreacja i wypoczynek.

Piękna pogoda, która dopisała wszystkim uczestnikom Rajdu pozwoliła w pełni docenić najpiękniejsze walory Karkonoszy zwanych Górami Olbrzymimi, które nęciły i przyciągały wędrowców od dawien dawna, budząc grozę swym ogromem.


Pierwszym, który odważył przejść się przez Karkonosze był Bolesław Krzywousty, który podczas wyprawy na Czechy w 1110 roku otworzył według Galla Anonima nowy szlak komunikacyjny. Wszystkie drużyny bez względu na wiek i płeć, biorąc za przykład tak wybitnego króla uznanego przez historiografię za obrońcę granic ówczesnej Polski atakowały wszystkie trasy siłą wodospadów oraz mocą lawin zsuwających się ze Śnieżki (1603 m n.p.m.).

Uczestnicy Rajdu zakwaterowani byli w Karpaczu- głównym ośrodku turystycznym i narciarskim wschodnich Karkonoszy, malowniczo położonym u stóp Śnieżki, w dolinach Łomnicy i Łomniczki na wysokości 500-885 m n.p.m.

W Rajdzie uczestniczyły 34 zespoły (260 osób) reprezentujące Policję, Straż Graniczną, PTTK, organizacje związkowe, szkoły i zakłady pracy, a także emeryci i renciści oraz członkowie ich rodzin.

Drużyna „Gryfitów” reprezentująca Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim w składzie: funkcjonariusze Placówki SG w Szczecinie Porcie (kol. Abratkiewicz Andrzej, kol. Kalczyński Dariusz), byli funkcjonariusze Straży Granicznej (kol. Biliński Marek, kol. Ogrodowicz Jacek) oraz członkowie koła (kol. Talwik Sylwia i Henryk) zdobyła wielce zaszczytny puchar ufundowany przez przewodniczącego zarządu powiatowego NSSZ Policjantów.


do góry