Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Dni otwarte lotniska cywilnego w Babimoście - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dni otwarte lotniska cywilnego w Babimoście

Rafał Potocki
02.10.2017

Z okazji 60-lecia lotniska i 40-lecia portu lotniczego zorganizowano dni otwarte portu lotniczego. W uroczystych obchodach uczestniczył Zastępca Komendanta NoOSG płk SG Tomasz Michalski oraz Komendant Placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście ppłk SG Dariusz Michalski.

W sobotę, 30 września, na lotnisku w Babimoście jedną z wielu atrakcji przygotowanych m.in. z udziałem funkcjonariuszy z Placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście były wspólne ćwiczenia Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, pracowników SUFO oraz Ratowników Medycznych.

Podczas ćwiczeń zainscenizowana została sytuacja, w której niezidentyfikowany napastnik, grożąc bronią palną personelowi portu lotniczego, wziął zakładniczkę i próbował dostać się na pokład samolotu. Mężczyzna został szybko i sprawnie obezwładniony, ale przez zatrzymaniem zdążył porzucić na płycie lotniska niezidentyfikowany bagaż. Wtedy do akcji wkroczyli pirotechnicy z Placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście oraz KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Po rozpoznaniu bagażu, podjęto decyzje o jego zniszczeniu.

Sprawnym działaniom służb przyglądali się zaproszeni gości oraz licznie przybyli zwiedzający, którzy byli pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu działających służb.

Kolejną atrakcją była możliwość zapoznania się z zasadami pakowania bagaży w taki sposób, aby uniknąć przykrych niespodzianek na lotnisku,podczas kontroli bezpieczeństwa. Każdy również mógł przejść kontrolę bezpieczeństwa oraz przyjrzeć się metodom kontroli dokumentów przez Straż Graniczną. Zaprezentowane zostało również urządzenie do wykrywania fałszerstw dokumentów. Funkcjonariusze z Placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście zapoznawali licznych zwiedzających ze specyfiką służby w Straży Granicznej oraz prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu Placówki SG sprzęt.


 

 

do góry