Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Trwa nabór do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Trwa nabór do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej

Rafał Potocki
25.10.2017

7 nowych funkcjonariuszy zostanie przyjętych do służby w Placówce Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy. Trwa nabór do służby.

Komendant Główny SG określił przewidywaną liczbę osób do przyjęcia do służby w Nadodrzańskim Oddziale SG w miesiącu grudniu 2017 r. do 7 osób.

Nabór z terminem przyjęcia do służby w miesiącu grudniu br. prowadzony jest pod kątem planowanych przyjęć do pełnienia służby w Placówce Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy – 7 limitów.

Służba w Straży Granicznej zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. W poprzednich latach o jedno miejsce ubiegało się kilkunastu kandydatów.

Osoba, która pragnie wstąpić w szeregi funkcjonariuszy Straży Granicznej musi być obywatelem polskim, nie może być karana, mieć co najmniej średnie wykształcenie. Ważne, aby była gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Po pozytywnie zakończonej procedurze kwalifikacyjnej (m.in. rozmowa kwalifikacyjna, testy psychologiczne, badanie wariografem, testy z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej) nowy szeregowy SG w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej odbywa trzymiesięczne szkolenie podstawowe i trzymiesięczne szkolenie podoficerskie. W pierwszych miesiącach służby nowi funkcjonariusze mogą liczyć na około 1924 zł pensji netto.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej:

(http://www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl/nad/komenda/nabor-do-sluzby/7457,Nabor-do-sluzby.html).

 

do góry