Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Odzyskali nissana o wartości 70.000 zł i zatrzymali kierowcę, który posiadał przy sobie amfetaminę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskali nissana o wartości 70.000 zł i zatrzymali kierowcę, który posiadał przy sobie amfetaminę

Rafał Potocki
09.11.2017

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku odzyskali pochodzącego z kradzieży nissana o wartości 70.000 zł. Zatrzymali także kierującego nim mężczyznę, który posiadał przy sobie prawie 2 gramy amfetaminy.

Dzisiaj, na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli wjeżdżający do Polski samochód dostawczy marki Nissan. Kierowcą auta był 35-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. Mężczyzna nie przedstawił żadnych dokumentów pojazdu oraz nie potrafił udokumentować źródła jego pochodzenia, co w dużej mierze świadczyło o tym, iż auto pochodzi z kradzieży. Oględziny ujawniły, że w stacyjce pojazdu zamiast kluczyka znajduje się łamak, a zamek w drzwiach od strony kierowcy nosi ślady ingerencji. Dokonane sprawdzenia pozwoliły ustalić, że tablice rejestracyjne pochodzą od innego auta. Szacunkowa wartość skradzionego pojazdu została określona na kwotę 70.000 zł. W trakcie prowadzonych czynności okazało się również, że zatrzymany mężczyzna posiada przy sobie 1,62 grama amfetaminy. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym, a 35-latka przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach. Odpowie za kradzież i posiadanie narkotyków.

do góry