Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Komendant NoOSG gen.bryg.SG Wojciech Skowronek spotkał się z funkcjonariuszami, którzy powrócili z misji zagranicznych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Komendant NoOSG gen.bryg.SG Wojciech Skowronek spotkał się z funkcjonariuszami, którzy powrócili z misji zagranicznych

Rafał Potocki
21.12.2017

20 grudnia br. Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen.bryg. SG Wojciech Skowronek oraz Naczelnik Wydziału Analiz, Informacji oraz Współpracy Międzynarodowej ppłk SG Danuta Łazarczyk spotkali się z funkcjonariuszami NoOSG, którzy powrócili z misji zagranicznej w Macedonii oraz we Włoszech.

Uczestnikami spotkania było trzech funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG -z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze- Babimoście, Placówki SG w Poznaniu-Ławicy oraz Komendy Nadodrzańskiego Oddziału SG, którzy brali udział w misjach poza granicami kraju w Macedonii oraz we Włoszech. Wizyta funkcjonariuszy była okazją do podzielenia się spostrzeżeniami i zdobytym podczas wykonywanej misji doświadczeniem. Ostatnia z misji w Macedonii, w której wzięli udział funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście oraz Komendy Nadodrzańskiego Oddziału SG, zlokalizowana była w macedońskiej miejscowości Star Dojran - na macedońsko – greckiej granicy. Głównymi zadaniami funkcjonariuszy SG była realizacja czynności związanych z rejestracją wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej oraz zapobieganie nielegalnemu przekroczeniu granicy poza przejściami granicznymi. Natomiast funkcjonariusz z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy podczas misji we Włoszech, koordynowanej przez Frontex, zajmował się badaniem autentyczności dokumentów.

do góry