Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Komendant NoOSG gen.bryg.SG Wojciech Skowronek spotkał się z funkcjonariuszami, którzy powrócili z misji zagranicznych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Komendant NoOSG gen.bryg.SG Wojciech Skowronek spotkał się z funkcjonariuszami, którzy powrócili z misji zagranicznych

Autor : Rafał Potocki
21.12.2017

20 grudnia br. Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen.bryg. SG Wojciech Skowronek oraz Naczelnik Wydziału Analiz, Informacji oraz Współpracy Międzynarodowej ppłk SG Danuta Łazarczyk spotkali się z funkcjonariuszami NoOSG, którzy powrócili z misji zagranicznej w Macedonii oraz we Włoszech.

Uczestnikami spotkania było trzech funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG -z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze- Babimoście, Placówki SG w Poznaniu-Ławicy oraz Komendy Nadodrzańskiego Oddziału SG, którzy brali udział w misjach poza granicami kraju w Macedonii oraz we Włoszech. Wizyta funkcjonariuszy była okazją do podzielenia się spostrzeżeniami i zdobytym podczas wykonywanej misji doświadczeniem. Ostatnia z misji w Macedonii, w której wzięli udział funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście oraz Komendy Nadodrzańskiego Oddziału SG, zlokalizowana była w macedońskiej miejscowości Star Dojran - na macedońsko – greckiej granicy. Głównymi zadaniami funkcjonariuszy SG była realizacja czynności związanych z rejestracją wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej oraz zapobieganie nielegalnemu przekroczeniu granicy poza przejściami granicznymi. Natomiast funkcjonariusz z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy podczas misji we Włoszech, koordynowanej przez Frontex, zajmował się badaniem autentyczności dokumentów.

do góry