Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Studenci AWF w Katowicach w Placówce SG w Kłodzku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Studenci AWF w Katowicach w Placówce SG w Kłodzku

Rafał Potocki
12.01.2018

Z wizytą w Placówce SG w Kłodzku przebywali studenci Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, którzy wypoczywają i szkolą się na obozie w Lądku-Zdroju.

Strażnicy graniczni zaprezentowali przeszło 70-osobowej grupie studentów kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne sprzęt służbowy i transportowy wykorzystywany w codziennej działalności, opowiadali o specyfice służby i zadaniach wykonywanych przez Straż Graniczną. Przewodnik psa służbowego przedstawił możliwości wykorzystania psa służbowego do wyszukiwania narkotyków. A że dobrych rad nigdy za wiele poruszono też kwestie związane z bezpieczeństwem. Młodzi ludzie z zaciekawieniem słuchali o naszej służbie, w tym o procesie rekrutacji do Straży Granicznej, gdyż za jakiś czas staną przed trudnym zadaniem wyboru/poszukiwania pracy, a służba w Straży Granicznej korespondowałaby z kierunkiem ich wykształcenia.

do góry