Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Trwa nabór kandydatów do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Trwa nabór kandydatów do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej

Rafał Potocki
15.02.2018

W 2017 roku szeregi Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zasiliło już 50 nowych funkcjonariuszy, natomiast w 2018 roku planowanie jest przyjęcie kolejnych 60.

Służba w Straży Granicznej zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka ludzi młodych, ambitnych, chcących zdobywać nowe doświadczenia. W zamian oferujemy szeroką ofertę szkoleń, możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, udział w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii oraz we Włoszech) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. w Macedonii. Służba w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej może być pełniona w trzech województwach -lubuskim, wielkopolskim oraz dolnośląskim.

Komendant Główny SG określił przewidywaną liczbę osób do przyjęcia do służby w Nadodrzańskim Oddziale SG w miesiącach:  luty 2018 r. do 8 osób, czerwiec 2018 r. do 15 osób oraz październik 2018 r. do 37 osób. Osoba, która pragnie wstąpić w szeregi funkcjonariuszy Straży Granicznej musi być obywatelem polskim, nie może być karana, mieć co najmniej średnie wykształcenie. Ważne, aby była gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Po pozytywnie zakończonej procedurze kwalifikacyjnej (m.in. rozmowa kwalifikacyjna, testy psychologiczne, badanie wariografem, testy z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej) nowy szeregowy SG kierowany jest na 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe, jednomiesięczną praktykę w macierzystej jednostce, a następnie 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie. Kursant ma zapewnione darmowe wyżywienie oraz pobyt w jednym z ośrodków szkolenia, a jego pensja wynosi około 1924 zł  netto. Po ukończeniu szkolenia uposażenie nowego funkcjonariusza wzrasta do około 2400 zł.

(http://www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl/nad/komenda/nabor-do-sluzby/7457,Nabor-do-sluzby.html)

do góry