Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze Straży Granicznej udzielili pomocy poszkodowanym - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze Straży Granicznej udzielili pomocy poszkodowanym

Rafał Potocki
01.02.2018

Funkcjonariusze ze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim udzielili pomocy poszkodowanym w pożarze samochodu.

Funkcjonariusze podczas realizowanych zadań służbowych zauważyli, palący się na drodze samochód osobowy marki Audi A6. Strażnicy graniczni natychmiast zatrzymali się aby udzielić poszkodowanym pomocy. Po poinformowaniu o zdarzeniu służb ratowniczych, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz włączyli w pojeździe niebieskie światła błyskowe, aby ostrzec innych uczestników ruchu. Pomimo podjętych prób, auta nie udało się ugasić. Sytuacja była tym bardziej niebezpieczna, że niewykluczona była eksplozja palącego się pojazdu. Do czasu przyjazdu służb ratunkowych funkcjonariusze zaopiekowali się zdenerwowanymi i wystraszonymi kobietami, których pojazd palił się. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Państwowej Straży Pożarnej, pogranicznicy przekazali osoby i powrócili do wykonywania zadań służbowych.

do góry