Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Obywatele Kirgistanu z fałszywymi rumuński dowodami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatele Kirgistanu z fałszywymi rumuński dowodami

Rafał Potocki
06.03.2018

Funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali trzech obywateli Kirgistanu, którzy aby podróżować swobodnie po Europie zamierzali udawać obywateli Rumunii.

Wczoraj, (05.03.18 r.), w autokarze wjeżdżającym do naszego kraju, funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec trzech obywateli Kirgistanu. W toku kontroli legalności pobytu ustalono, że cudzoziemcy złożyli do Wojewody Mazowieckiego wnioski o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę na terytorium RP, a potem nielegalnie przekroczyli polsko-niemiecką granicę. Mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas prowadzonych czynności ujawniono ukryte w bagażach dokumenty tożsamości - rumuńskie dowody osobiste, w którym obok innych danych osobowych, zamieszczone były zdjęcia zatrzymanych cudzoziemców. W wyniku analizy dokumentów okazało się, że zostały one podrobione. W toku prowadzonych czynności cudzoziemcy przyznali się do zarzucanego im czynu i każdy z nich poddał się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszącej 1 rok oraz karze grzywny. Komendant Placówki SG w Świecku zobowiązał obywateli Kirgistanu do powrotu w terminie 15 dni. Orzekł jednocześnie o zakazie ponownego wjazdu na terytorium naszego kraju oraz obszaru Schengen przez okres 6 miesięcy.


 

do góry