Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 17 cudzoziemców otrzymało decyzje zobowiązujące ich do powrotu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

17 cudzoziemców otrzymało decyzje zobowiązujące ich do powrotu

Rafał Potocki
02.10.2017

W wyniku kontroli legalności pobytu przeprowadzonych w ten weekend przez funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, 17 cudzoziemców otrzymało decyzje zobowiązujące do powrotu oraz czasowy zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju.

Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymanych zostało 11 obywateli Ukrainy, którzy posiadali wizy w celu podjęcia pracy w Polsce, a w rzeczywistości wykorzystali je, aby wyjechać lub pracować w innym kraju. W związku z powyższym posiadane przez nich wizy zostały unieważnione.

Kolejnych 6 cudzoziemców (5 obywateli Ukrainy i 1 obywatel Tadżykistanu), zatrzymano podczas kontroli legalności pobytu, gdyż obcokrajowcy przeterminowali swój pobyt na terytorium państw Schengen bądź nie posiadali dokumentów pobytowych, które pozwoliłyby przebywać im legalnie na terytorium naszego kraju.

Wszyscy cudzoziemcy, po przeprowadzeniu postępowań administracyjnych, otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu oraz określające czasowy zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju.

do góry