Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 3,5 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

3,5 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy

Rafał Potocki
25.10.2017

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z lubuskimi funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili i zatrzymali ponad 3,5 tony suszu tytoniowego o wartości 1600000 zł.

Podczas działań prowadzonych wczoraj (24.10.2017 r.) przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach oraz KAS z Zielonej Góry, ujawniono 28 paczek suszu tytoniowego o łącznej wadze 3512 kg. Tytoń znajdował się w budynku gospodarczym, na prywatnej posesji w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego. Jak ustalili funkcjonariusze pomieszczenia służące za magazyn wynajmował 45-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy SG pod zarzutem popełnienia przestępstwa skarbowego. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na 1.600.000 zł. Mężczyźnie grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Czynności procesowe w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału SG ujawnili w województwie lubuskim wyroby tytoniowe o wartości 31.780.000 zł


 

do góry