Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Handel ludźmi – mit czy rzeczywistość ? - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Handel ludźmi – mit czy rzeczywistość ?

Rafał Potocki
27.10.2017

Koordynator ds. zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Małgorzata Maciejewska przeprowadziła w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim szkolenie pt. „Handel ludźmi – mit czy rzeczywistość?”.

Podczas szkolenia zapoznano gości z definicją, formami i obliczami handlu ludźmi. Ukazano skalę tego procederu, przyczyny rozwoju, modus operandi sprawców, trudności w identyfikacji ofiar oraz rodzaje wsparcia, które udzielane są potencjalnym ofiarom. Wśród odbiorców znajdowali się m.in. Burmistrz Miasta Krosno Odrzańskie – p. Marek Cebula, pracownicy Urzędu, radni i pedagodzy.

Do jednych z wielu zadań Straży Granicznej należy zwalczanie przestępstwa handlu ludźmi, który jest jedną z form współczesnego niewolnictwa. Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej od wielu lat zwalczają ten proceder, prowadzą czynności weryfikacyjne w ramach identyfikacji potencjalnych ofiar.

Zgodnie z Krajowym Planem Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi, Straż Graniczna prowadzi szeroko rozumianą profilaktykę wśród różnych grup społecznych i zawodowych, czego wyrazem jest także wystawa pn. „Oblicza handlu ludźmi”, którą można obejrzeć w holu urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim jeszcze do końca października.


 

do góry