Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego i św. Stanisława Kostki w Gorzowie Wlkp., podczas której kazanie wygłosił bp dr Stefan Regmunt. Następnie uczestnicy mszy i mieszkańcy przemaszerowali na Skwer Wolności, gdzie przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, podniesieniem flagi państwowej i odegraniem Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. W wojewódzkich obchodach uczestniczyli m.in. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki, przedstawiciele władz samorządowych, a także komendanci i dowódcy Straży Granicznej, Policji, Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i innych służb mundurowych. Po salwie honorowej i apelu pamięci, nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Uroczystości patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się również w Krośnie Odrzańskim. W uroczystościach tych uczestniczył płk SG Tomasz Michalski, Zastępca Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG. Główna część obchodów miała miejsce na Placu Świętej Jadwigi Śląskiej. Na zakończenie uczestnicy złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów.




