Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Obchody Narodowego Święta Niepodległości - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Rafał Potocki
13.11.2017

11 listopada 2017 r. z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się uroczystości i towarzyszące świętu imprezy. W wojewódzkich obchodach Święta Niepodległości w Gorzowie Wielkopolskim udział wziął Komendant Nadodrzańskiego Oddziału SG gen.bryg. SG Wojciech Skowronek. W uroczystości uczestniczył również poczet sztandarowy NoOSG.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego i św. Stanisława Kostki w Gorzowie Wlkp., podczas której kazanie wygłosił bp dr Stefan Regmunt. Następnie uczestnicy mszy i mieszkańcy przemaszerowali na Skwer Wolności, gdzie przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, podniesieniem flagi państwowej i odegraniem Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. W wojewódzkich obchodach uczestniczyli m.in. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki, przedstawiciele władz samorządowych, a także komendanci i dowódcy Straży Granicznej, Policji, Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i innych służb mundurowych. Po salwie honorowej i apelu pamięci, nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uroczystości patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się również w Krośnie Odrzańskim. W uroczystościach tych uczestniczył płk SG Tomasz Michalski, Zastępca Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG. Główna część obchodów miała miejsce na Placu Świętej Jadwigi Śląskiej. Na zakończenie uczestnicy złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów. 


 


 

  • fot. Gazeta Lubuska/Aleksandra Szymańska
    fot. Gazeta Lubuska/Aleksandra Szymańska
  • fot. Gazeta Lubuska/Aleksandra Szymańska
    fot. Gazeta Lubuska/Aleksandra Szymańska
  • fot. KWP Gorzów Wlkp.
    fot. KWP Gorzów Wlkp.
  • fot. Gazeta Lubuska/Aleksandra Szymańska
    fot. Gazeta Lubuska/Aleksandra Szymańska
  • fot. Przemysław Balcerzak
    fot. Przemysław Balcerzak
do góry