Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Trzykrotne podium i tytuł mistrza świata dla naszego siłacza - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Trzykrotne podium i tytuł mistrza świata dla naszego siłacza

Autor: Rafał Potocki
05.12.2017

Duży sukces odniósł funkcjonariusz z Placówki SG w Kłodzku mł.chor. SG Andrzej Juraszek, wyciskając sztangę o wadze 162,5 kg w kategorii wagowej 90 kg w grupie Masters 40-44 Raw Amator, zdobył złoto i tytuł mistrza świata, w ramach zawodów Federacji WPA. Dwa złote medale zdobył również nasz były funkcjonariusz Krzysztof Halczyk.

W terminie od 30 listopada do 1 grudnia, do Siedlec zajechała międzynarodowa ekipa siłaczy, by rywalizować w 27 Mistrzostwach Świata Federacji WPA w trójboju siłowym. W zawodach tych wystartowała również czteroosobowa reprezentacja klubu sportowego "SUDETY" Międzylesie, której zawodnikami są funkcjonariusz Placówki SG w Kłodzku mł.chor. SG Andrzej Juraszek oraz były funkcjonariusz, również z PSG w Kłodzku Krzysztof Halczyk. Otwarta formuła turnieju pozwoliła na start zawodnikom z 28 krajów. Zawody przyniosły Andrzejowi potrójny sukces. Najbardziej cieszy złoty medal w kategorii Masters 40-44, ale równie cenne jest złoto w klasyfikacji mundurowej do 90 kg oraz brązowy medal w kategorii Open Mundurowej. Jest to kolejny sukces naszego siłacza, który startuje od 23 lat i niezawodnie zajmuje miejsca na podium. Natomiast nasz były funkcjonariusz Krzysztof Halczyk zdobył złoty medal kategorii Masters 40-44 oraz kolejne złoto w kategorii mundurowej do 140 kg.