Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Spotkanie polskich i czeskich pomocników pełnomocników granicznych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Spotkanie polskich i czeskich pomocników pełnomocników granicznych

Rafał Potocki
08.12.2017

7 grudnia 2017 r. w Placówce Straży Granicznej w Jeleniej Górze spotkali się pomocnicy pełnomocników granicznych z Polski i Czech odpowiedzialni za ochraniany odcinek granicy polsko – czeskiej.

W spotkaniu udział wzięli: pomocnicy Pełnomocnika Granicznego Komendant Placówki SG w Jeleniej Górze ppłk SG Władysław Paturej oraz oraz Komendant Placówki SG w Zgorzelcu ppłk SG Andrzej Torbicz. Stronę czeską reprezentowali mjr mgr Petr Vobornik z Komendy Wojewódzkiej Policji Czeskiej w miejscowości Hradec Kralove i mjr. Mgr. Ivana Severynova z Komendy Wojewódzkiej Policji Czeskiej w Libercu.

Tematami obrad były m.in. podsumowanie dotychczasowej współpracy pełnomocników granicznych i ich pomocników, analiza sytuacji migracyjnej, potencjalne zagrożenia na wspólnie ochranianym odcinku granicy oraz współpraca służb granicznych Polski i Czech. Partnerzy uzgodnili także zasady dalszego współdziałania w kwestii wspólnych patroli i sposób wspólnego wykonywania działań.

Na zakończenie spotkania podpisano protokół, w którym zawarto ocenę współpracy i rekomendacje na kolejny okres współdziałania.

do góry