Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej powrócili z ostatniej w tym roku misji zagranicznej do Macedonii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej powrócili z ostatniej w tym roku misji zagranicznej do Macedonii

Rafał Potocki
07.12.2017

W tym tygodniu powrócili do Polski funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczący w ostatniej w tym roku, X edycji wspólnej operacji z Policją Republiki Macedonii.

Każda z misji trwała miesiąc i miała na celu wsparcie macedońskich służb w zwalczaniu nielegalnej migracji i zapewnieniu porządku publicznego.

Ostatnia z misji, w której wzięli udział funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście oraz z Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadodrzańskiego Oddziału SG, zlokalizowana była w macedońskiej miejscowości Star Dojran - na macedońsko – greckiej granicy. Głównymi zadaniami funkcjonariuszy SG była realizacja czynności związanych z rejestracją wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej, badanie autentyczności dokumentów oraz zapobieganie nielegalnemu przekroczeniu granicy poza przejściami granicznymi.

W całym 2017 roku w dziesięciu edycjach wspólnych operacji z Policją Republiki Macedonii wzięło udział 20 funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG, a 16 funkcjonariuszy NoOSG brało udział w ramach operacji koordynowanych przez Agencję FRONTEX.

do góry