Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Obywatel Brazylii z fałszywymi portugalskimi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatel Brazylii z fałszywymi portugalskimi dokumentami

Autor: Rafał Potocki

Funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali obywatela Brazylii, który aby pracować i podróżować swobodnie po Europie zamierzał udawać obywatela Portugalii.

Wczoraj, (18.12.17 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku w autokarze relacji Berlin-Warszawa wylegitymowali 26- letniego mężczyznę , który do kontroli przedstawił portugalskie dokumenty paszport oraz dowód osobisty. Dokumenty wzbudziły podejrzenie funkcjonariuszy co do ich autentyczności. Przeczucie nie myliło pograniczników gdyż w wyniku analizy okazało się, że paszport oraz dowód zostały podrobiony. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się , że Portugalczyka udawał obywatel Brazylii. W toku prowadzonych czynności mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszącej 1 rok. Cudzoziemca przekazano stronie niemieckiej w ramach readmisji w trybie uproszczonym.

do góry