Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej 10 cudzoziemców zostało zobowiązanych do powrotu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

10 cudzoziemców zostało zobowiązanych do powrotu

Rafał Potocki
22.01.2018

Potwierdzeniem skuteczności działań funkcjonariuszy z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG jest zobowiązanie do powrotu 10 cudzoziemców, którzy złamali obowiązujące przepisy.

Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymanych zostało 4 obywateli Ukrainy, których cel i warunki ich pobytu nie były zgodne z deklarowanymi. Cudzoziemcy posiadali wizy w celu podjęcia pracy w Polsce, a w rzeczywistości wykorzystali je, aby wyjechać do innego kraju UE. W związku z powyższym posiadane przez nich wizy zostały unieważnione.

W wyniku kontroli legalności pobytu zatrzymano także 3 obywateli Gruzji, 2 obywateli Ukrainy oraz 1 obywatela Tadżykistanu gdyż obcokrajowcy przeterminowali swój pobyt na terytorium państw Schengen bądź nie posiadali dokumentów pobytowych, które pozwoliłyby im przekroczyć granicę i przebywać legalnie na terytorium naszego kraju.

Wszyscy cudzoziemcy otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu oraz określające czasowy zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju.

do góry