Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Szkolenia dla pracowników Urzędów Stanu Cywilnego - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Szkolenia dla pracowników Urzędów Stanu Cywilnego

29.04.2010

12 marca oraz 9 kwietnia 2010 roku funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kaliszu przeprowadzili szkolenia dla pracowników Urzędów Stanu Cywilnego z powiatu kaliskiego i ostrowskiego. W szkoleniu brały udział osoby, które mają lub mogą mieć w swojej pracy kontakt z cudzoziemcami.W ostatnich latach Polska stała się atrakcyjnym krajem dla cudzoziemców, którzy chcą zalegalizować swój pobyt na wiele różnych sposobów. Polskie obywatelstwo lub stały pobyt dają możliwość podróżowania i podejmowania działań na terenie Unii Europejskiej. Dlatego też tematem szkolenia było rozpoznawanie fałszywych dokumentów oraz zawieranie fikcyjnych związków małżeńskich przez cudzoziemców z obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej.

szkolenie w kaliszu
12 marca oraz 9 kwietnia 2010 roku funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kaliszu przeprowadzili szkolenia dla pracowników Urzędów Stanu Cywilnego z powiatu kaliskiego i ostrowskiego. W szkoleniu brały udział osoby, które mają lub mogą mieć w swojej pracy kontakt z cudzoziemcami.
W ostatnich latach Polska stała się atrakcyjnym krajem dla cudzoziemców, którzy chcą zalegalizować swój pobyt na wiele różnych sposobów. Polskie obywatelstwo lub stały pobyt dają możliwość podróżowania i podejmowania działań na terenie Unii Europejskiej. Dlatego też tematem szkolenia było rozpoznawanie fałszywych dokumentów oraz zawieranie fikcyjnych związków małżeńskich przez cudzoziemców z obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej.

Urzędnicy i funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza starali się wypracować formę współpracy pomiędzy instytucjami. Ma to związek z sytuacjami, w których cudzoziemiec stawia się w urzędzie w celu dopełnienia formalności związanych np.: z zawarciem związku małżeńskiego a mogą pojawić się wątpliwości, że jego pobyt na terytorium RP jest nielegalny lub może się posługiwać dokumentami, które budzą wątpliwości, co do autentyczności.

W przyszłości funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kaliszu mają zamiar nawiązać regularną współpracę w zakresie szkolenia urzędników mających do czynienia z cudzoziemcami.Artykuły internetowe dotyczące przeprowadzonych szkoleń przez PSG Kalisz:

http://www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/cache/18/1815/1816/1901/6450/_2010/03/16_/22806.html
http://www.echopoznania.pl/2010/03/16/ostrow-wlkp-jak-wykryc-falszywki/


do góry