Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej W walce z powodzią - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

W walce z powodzią

09.08.2010

W związku z powodzią w Bogatyni, Zgorzelcu i wielu innych miejscowościach, która miała miejsce w sobotę, tj.: 7 sierpnia 2010 r. funkcjonariusze z PSG w Zgorzelcu przy współdziałaniu z innymi służbami w ciągu dnia i nocy uczestniczą w akcji ratowniczej. Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie ładu i porządku publicznego w zalanych miejscowościach. Nasi funkcjonariusze udzielają także pomocy mieszkańcom przy sprzątaniu domostw, z których ustąpił już woda. Oprócz tego biorą udział w konwojowaniu transportów z żywnością i wodą pitną, pośredniczą w organizacji konwojów z ciężkim sprzętem wojskowym, zabezpieczają także przerwaną tamę na zbiorniku wodnym w Niedowie.

W związku z powodzią w Bogatyni, Zgorzelcu i wielu innych miejscowościach, która miała miejsce w sobotę, tj.: 7 sierpnia 2010 r. funkcjonariusze z PSG w Zgorzelcu przy współdziałaniu z innymi służbami w ciągu dnia i nocy uczestniczą w akcji ratowniczej.
Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie ładu i porządku publicznego w zalanych miejscowościach. Nasi funkcjonariusze udzielają także pomocy mieszkańcom przy sprzątaniu domostw, z których ustąpił już woda. Oprócz tego biorą udział w konwojowaniu transportów z żywnością i wodą pitną, pośredniczą w organizacji konwojów z ciężkim sprzętem wojskowym, zabezpieczają także przerwaną tamę na zbiorniku wodnym w Niedowie.
PSG w Zgorzelcu zapewnia nocleg grupie 45 żołnierzy z Brzegu, Żagania, Świętoszowa i Głogowa a także policjantom ze SPAT-u uczestniczącym w akcji ratunkowej. Od strony logistycznej jesteśmy w stanie zapewnić powodzianom 28 łóżek. Na terenach pozalewowych współdziałamy z Policją i Strażą Pożarna.


do góry