Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Kłusownicy zatrzymani - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Kłusownicy zatrzymani

27.09.2011

W wyniku podjętych działań przez funkcjonariusza PSG w Szczecinie Porcie wraz z funkcjonariuszem Policji Referatu Wodnego KMP i pracownikiem Społecznej Straży Rybackiej w godzinach rannych w dniu 27 września 2011 r., zatrzymano sprawców nielegalnego połowu ryb. Kłusownicy na nielegalny połów wypłynęli łodzią rybacką wyposażeni w profesjonalny sprzęt połowowy. Jako miejsce połowów wybrali wody portowe na jednym z ważniejszych cieków Międzyodrza Od samego początku byli obserwowani. Po wyciągnięciu wszystkich sieci funkcjonariusze wylegitymowali dwóch mężczyzn, obywateli RP. Przybyły na miejsce Inspektor Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego sporządził Protokół Kontroli Statku, a następnie sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Szczecinie. Kłusownicy, urządzenia połowowe rozstawili w poprzek toru wodnego stwarzając zagrożenie dla ruchu statków, o czym powiadomiono Kapitanat Portu. Stanowić to będzie dodatkowe obciążenie dla amatorów kradzionej „świeżej rybki”.

W wyniku podjętych działań przez funkcjonariusza PSG w Szczecinie Porcie wraz z funkcjonariuszem Policji Referatu Wodnego KMP i pracownikiem Społecznej Straży Rybackiej w godzinach rannych w dniu 27 września 2011 r., zatrzymano sprawców nielegalnego połowu ryb. Kłusownicy na nielegalny połów wypłynęli łodzią rybacką wyposażeni w profesjonalny sprzęt połowowy.
Jako miejsce połowów wybrali wody portowe na jednym z ważniejszych cieków Międzyodrza Od samego początku byli obserwowani. Po wyciągnięciu wszystkich sieci funkcjonariusze wylegitymowali dwóch mężczyzn, obywateli RP. Przybyły na miejsce Inspektor Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego sporządził Protokół Kontroli Statku, a następnie sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Szczecinie. Kłusownicy, urządzenia połowowe rozstawili w poprzek toru wodnego stwarzając zagrożenie dla ruchu statków, o czym powiadomiono Kapitanat Portu. Stanowić to będzie dodatkowe obciążenie dla amatorów kradzionej „świeżej rybki”.
do góry