Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej "Bezpieczne wakacje" - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

"Bezpieczne wakacje"

25.06.2012

25 czerwca w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej 6 służb opowiadało ponad 600 dzieciom z okolicznych krośnieńskich szkół podstawowych jak bezpiecznie spędzić wakacje, by po nich wszyscy zdrowi i pełni nowej energii wrócili do nauki w kolejnym roku szkolnym. Na zaproszenie Straży Granicznej w zakresie swojej właściwości dzieci uzyskali fachowe rady od Policji, Służby Celnej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Sanepidu. Jednym z punktów był punkt kontrolny Straży Granicznej, w którym dzieci otrzymały pamiątkowe paszporty i dowiedziały się, co potrzebne jest im i ich rodzicom, by podczas wakacyjnych podróży mogli bezpiecznie i zgodnie z przepisami przekraczać granice na całym świecie.

25 czerwca w Komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej 6 służb opowiadało ponad 600 dzieciom z okolicznych krośnieńskich szkół podstawowych jak bezpiecznie spędzić wakacje, by po nich wszyscy zdrowi i pełni nowej energii wrócili do nauki w kolejnym roku szkolnym. Na zaproszenie Straży Granicznej w zakresie swojej właściwości dzieci uzyskali fachowe rady od Policji, Służby Celnej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Sanepidu. Jednym z punktów był punkt kontrolny Straży Granicznej, w którym dzieci otrzymały pamiątkowe paszporty i dowiedziały się, co potrzebne jest im i ich rodzicom, by podczas wakacyjnych podróży mogli bezpiecznie i zgodnie z przepisami przekraczać granice na całym świecie. Tuż obok funkcjonariusz Straży Granicznej - przewodnik psa służbowego wraz ze swym podopiecznym prezentował postawy obronne wobec zwierząt. Dzięki wyszkolonym w zakresie ratownictwa funkcjonariuszom dzieci powtórzyły wiadomości na temat postępowania z osobami nieprzytomnymi oraz informowania służb o wypadkach. Dzieci były zachwycone możliwością spędzenia kilku chwil w pojazdach Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Nie obyło się bez sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Służba Celna zaprezentowała "pamiątki" z podróży, których nie można przewozić - pośród muszli i kłów morsów znalazł się wypchany krokodyl. Policjant przypominał zasady bezpiecznego poruszania się rowerami. A w punkcie Sanepidu można było dowiedzieć się, co należy zrobić, by unikać zakażenia wieloma chorobami, jak np. boleriozą, bąblownicą czy wścieklizną.

Przy każdym stoisku dzieci czynnie włączały się w rozmowę z funkcjonariuszami i innymi gośćmi. Wszyscy wychodzili uśmiechnięci, a my mamy nadzieję, że dla nich wakacje naprawdę będą wesołe i bezpieczne.


do góry