Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Dziecko jako pieszy, pasażer i rowerzysta - ,,Blaskiem Chronieni” w Szczecinie - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Dziecko jako pieszy, pasażer i rowerzysta - ,,Blaskiem Chronieni” w Szczecinie

16.10.2012

W ramach ogólnopolskiego programu prewencyjno – edukacyjnego Straży Granicznej "BLASKIEM CHRONIENI”, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie w okresie wrzesień – październik br. przeprowadzili spotkania w trakcie których promowano bezpieczne zachowania wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariuszom Straży Granicznej, tak jak i innym służbą mundurowym bardzo zależy na promowaniu bezpiecznych zachowań w śród dzieci i młodzieży dlatego też pomyślnie zakończyła się II edycja programu ,,Blaskiem Chronieni” w Szczecinie. Celem spotkań było przekazanie najistotniejszych informacji z zakresu przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, co może uchronić najmłodszych uczestników ruchu drogowego przed poważnymi konsekwencjami uszczerbku na zdrowiu i utratą życia w wyniku wypadków komunikacyjnych w drodze do i ze szkoły oraz w innych miejscach i sytuacjach, które stwarzają zagrożenia komunikacyjne.

W ramach ogólnopolskiego programu prewencyjno – edukacyjnego Straży Granicznej "BLASKIEM CHRONIENI”, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie w okresie wrzesień – październik br. przeprowadzili spotkania w trakcie których promowano bezpieczne zachowania wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariuszom Straży Granicznej, tak jak i innym służbą mundurowym bardzo zależy na promowaniu bezpiecznych zachowań w śród dzieci i młodzieży dlatego też pomyślnie zakończyła się II edycja programu ,,Blaskiem Chronieni” w Szczecinie. Celem spotkań było przekazanie najistotniejszych informacji z zakresu przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, co może uchronić najmłodszych uczestników ruchu drogowego przed poważnymi konsekwencjami uszczerbku na zdrowiu i utratą życia w wyniku wypadków komunikacyjnych w drodze do i ze szkoły oraz w innych miejscach i sytuacjach, które stwarzają zagrożenia komunikacyjne.

W trakcie spotkań w 14 szkołach podstawowych prelegenci przedstawili i omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dotyczące m.in.:

- bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i pasażerów;

- roli odblasków (gdzie i dlaczego powinno się z nich korzystać oraz dlaczego warto je nosić);

Dzięki komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Szczecinie, którzy włączyli się i wsparli realizację przedsięwzięcia każde dziecko uczestniczące w prelekcjach otrzymało element odblaskowy w postaci samo - zapinającej się opaski. Program prewencyjno - edukacyjny pn. "BLASKIEM CHRONIENI” objął 2111 dzieci i 91 nauczycieli 10 opiekunów ze szkół podstawowych z terenu dzielnic znajdujących się na obrzeżach Szczecina.do góry