Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Program "Niwex" - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Program "Niwex"

20.10.2012

Wolniej i inaczej niż zwykle pokonywali w piątek (19.10) kierowcy fragment krajowej "12" – drogi o znaczeniu transgranicznym, która przebiega od granicy z Niemcami w Łęknicy do granicy z Ukrainą w Dorohusku. Wszystko za sprawą nietypowej, bo bardzo szczegółowej kontroli kierowców, prowadzonej wspólnie służby mundurowe: Policję i Straż Graniczną, przy wsparciu Inspekcji Transportu Drogowego. Działania były realizowane zgodnie z programem „Niwex” w ramach którego następuje wymiana doświadczeń pomiędzy policją Polski i Niemiec.

Wolniej i inaczej niż zwykle pokonywali w piątek (19.10) kierowcy fragment krajowej "12" – drogi o znaczeniu transgranicznym, która przebiega od granicy z Niemcami w Łęknicy do granicy z Ukrainą w Dorohusku.

Wszystko za sprawą nietypowej, bo bardzo szczegółowej kontroli kierowców, prowadzonej wspólnie służby mundurowe: Policję i Straż Graniczną, przy wsparciu Inspekcji Transportu Drogowego. Działania były realizowane zgodnie z programem „Niwex” w ramach którego następuje wymiana doświadczeń pomiędzy policją Polski i Niemiec.

Podczas akcji funkcjonariusze kontrolowali wszystkie przejeżdżające samochody. Celem działan było zaprezentowanie Komendantowi Policji  Landowej w Stade ( Niemcy, Dolna Saksonia ) Jens Eggersglüß w jaki sposób polskie służby reagują gdy otrzymują informację o następujących przypadkach:


1.skradzionych pojazdach poruszających się po polskich drogach,

2.szczególnie niebezpiecznych przestępcach,

3.nielegalnej migracji cudzoziemców.

Każda formacja biorąca udział w dzisiejszych działaniach dokonywała kontroli zgodnie ze swoimi ustawowymi zadaniami.

Po zakończeniu działań Komendant Policji w Stade Jens Eggersglüß, jako gość Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu spotkał się z Komendantem Placówki Straży Granicznej w Kaliszu mjr SG Pawłem Maziec oraz władzami miasta Kalisz.


Wielostopniowy posterunek ustawiono o godzinie 9-tej rano, a kontrole zakończyły się o 12:00.

do góry