Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Dwudniowe ćwiczenia we Frankfurcie n. Odrą - Współpraca -

Nawigacja

Współpraca

Dwudniowe ćwiczenia we Frankfurcie n. Odrą

14.06.2013

Przez dwa dni ćwiczyli we Frankfurcie n. Odrą polscy strażnicy graniczni i niemieccy policjanci z Policji Federalnej. Na co dzień działają również razem. Dwudniowe ćwiczenia, w ramach pilotażowego projektu Wspólnych polsko-niemieckich placówek, odbyły się w celu sprawdzenia skuteczności komunikacji pomiędzy kierownikami zmian obydwu stron. Sztab ćwiczeń pracował w pomieszczeniach Inspekcji BPOL we Frankfurcie nad Odrą. 4 Patrole w formie "tandemu" (po 2 funkcjonariuszy z Polski i Niemiec oraz po 1 pojeździe każdej ze stron = 1 patrol ) działały w terenie reagując na informacje o zdarzeniach. Wstępnie ćwiczenia oceniono bardzo pozytywnie. Działanie patroli w terenie relacjonowane było na żywo z wykorzystaniem kamer zainstalowanych w niemieckim śmigłowcu. Do dalszej analizy pozostaną informacje zebrane z notatek obserwatorów i materiał filmowy. Ćwiczenia zaplanował Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wraz z niemieckim Ośrodkiem Szkoleń w Neusterlitz. Stronę polską, jako obserwator na ćwiczeniach, reprezentował komendant PSG w Świecku mjr SG Krzysztof Krawiec a stronę niemiecką Kierownik BPOLI FF/O Pan Borgert. Pierwszego dnia ćwiczeń obecni byli również Komendant PSG w Zgorzelcu - ppłk SG Andrzej Torbicz i Kierownik Inspekcji BPOL w Ludwigsdorfie Pan Kohler, którzy bliźniaczy projekt pilotażowy prowadzą w Ludwigsdorfie. To tam odbędzie się drugi etap szkolenia.

Przez dwa dni ćwiczyli we Frankfurcie n. Odrą polscy strażnicy graniczni i niemieccy policjanci z Policji Federalnej. Na co dzień działają również razem.

Dwudniowe ćwiczenia, w ramach pilotażowego projektu Wspólnych polsko-niemieckich placówek, odbyły się w celu sprawdzenia skuteczności komunikacji pomiędzy kierownikami zmian obydwu stron. Sztab ćwiczeń pracował w pomieszczeniach Inspekcji BPOL we Frankfurcie nad Odrą. 4 Patrole w formie "tandemu" (po 2 funkcjonariuszy z Polski i Niemiec oraz po 1 pojeździe każdej ze stron = 1 patrol ) działały w terenie reagując na informacje o zdarzeniach.

Wstępnie ćwiczenia oceniono bardzo pozytywnie. Działanie patroli w terenie relacjonowane było na żywo z wykorzystaniem kamer zainstalowanych w niemieckim śmigłowcu. Do dalszej analizy pozostaną informacje zebrane z notatek obserwatorów i materiał filmowy.

Ćwiczenia zaplanował Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wraz z niemieckim Ośrodkiem Szkoleń w Neusterlitz. Stronę polską, jako obserwator na ćwiczeniach, reprezentował komendant PSG w Świecku mjr SG Krzysztof Krawiec a stronę niemiecką Kierownik BPOLI FF/O Pan Borgert. Pierwszego dnia ćwiczeń obecni byli również Komendant PSG w Zgorzelcu - ppłk SG Andrzej Torbicz i Kierownik Inspekcji BPOL w Ludwigsdorfie Pan Kohler, którzy bliźniaczy projekt pilotażowy prowadzą w Ludwigsdorfie. To tam odbędzie się drugi etap szkolenia.do góry