Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Wigilia w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Wigilia w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców

Autor:

19 cudzoziemców umieszczonych w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim planuje uczestniczyć w zorganizowanej wspólnie z funkcjonariuszami i pracownikami ośrodka Kolacji Wigilijnej. Wśród uczestników będą zarówno chrześcijanie, jak również i cudzoziemcy innych wyznań. Już na dwa dni przed na oddziale żeńskim rozpoczęły się przygotowania do Kolacji Wigilijnej. W pomieszczeniu do podgrzewania i porcjowania posiłków krzątały się kobiety przygotowując świąteczne potrawy. Pozostałe cudzoziemki stroiły choinkę, dekorowały świetlicę i robiły świąteczne stroiki ze świerku i bibuły. Wchodząc do ośrodka czuć już świąteczny nastrój – zapach potraw, pięknie przystrojony korytarz i dźwięk świątecznych melodii.

wigilia cudzoziemców
19 cudzoziemców umieszczonych w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim planuje uczestniczyć w zorganizowanej wspólnie z funkcjonariuszami i pracownikami ośrodka Kolacji Wigilijnej. Wśród uczestników będą zarówno chrześcijanie, jak również i cudzoziemcy innych wyznań.
Już na dwa dni przed na oddziale żeńskim rozpoczęły się przygotowania do Kolacji Wigilijnej. W pomieszczeniu do podgrzewania i porcjowania posiłków krzątały się kobiety przygotowując świąteczne potrawy. Pozostałe cudzoziemki stroiły choinkę, dekorowały świetlicę i robiły świąteczne stroiki ze świerku i bibuły. Wchodząc do ośrodka czuć już świąteczny nastrój – zapach potraw, pięknie przystrojony korytarz i dźwięk świątecznych melodii.

Wśród przyrządzonych potraw będzie m.in. barszcz z uszkami, kutia, sałatka warzywna i śledziowa, ciasta no i oczywiście karp smażony. Na stole nie zabraknie także słodyczy i owoców. W uroczystej kolacji wigilijnej uczestniczyć będzie także kapelan Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej – ks. ppłk SG Mirosław Kurjaniuk.
Przygotowywanie do świąt według tradycji chrześcijańskiej wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród wyznawców innych religii. Niektórzy cudzoziemcy po raz pierwszy zetknęli się z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.


do góry