Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Znów oddawali krew na ratunek innym - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Znów oddawali krew na ratunek innym

27.03.2011

W dniu 25.03.2011r. po raz kolejny dziewięciu funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Olszynie w Stacji Krwiodawstwa w Żarach honorowo oddało 4050 ml krwi. Wszyscy funkcjonariusze są członkami Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działającego przy Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, który powstał 28 września 2010r.

W dniu 25.03.2011r. po raz kolejny dziewięciu funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Olszynie w Stacji Krwiodawstwa w Żarach honorowo oddało 4050 ml krwi. Wszyscy funkcjonariusze są członkami Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działającego przy Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, który powstał 28 września 2010r.Zaznaczyć należy, że wśród stale wzrastającej liczby członków klubu z Placówki Straży Granicznej w Olszynie (obecnie 12 członków) największą ilością oddanej krwi mogą poszczycić się n/w funkcjonariusze:

  • chor. sztab. SG Bojko Wojciech 11700 ml,
  • chor. sztab. SG Sebastian Żak 9000 ml
  • st. chor. SG Paweł Tychowski 6300 ml

Jest już druga w tym roku i na pewno nie ostatnia taka akcja zorganizowana przez funkcjonariuszy Placówki z Olszyny. Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje honorowe krwiodawstwa na terenie NoOSG, propaguje ideę honorowego dawstwa krwi pośród funkcjonariuszy i pracowników NoOSG, w instytucjach związanych z SG oraz w miejscu zamieszkania. Klub aktywnie działa na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzkiedo góry