Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Dzień Drzwi Otwartych w Kostrzynie - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Dzień Drzwi Otwartych w Kostrzynie

21.04.2011

W ramach obchodów jubileuszu XX lecia Straży Granicznej w Placówce Straży Granicznej w Kostrzynie nad Odrą zorganizowano ,,Dzień otwarty''. Przybyłym dzieciom i młodzieży ze szkoły podstawowej w Witnicy przedstawiono problematykę służby w SG. Dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych cieszyły się m.in. możliwość odbicia własnych linii papilarnych na karcie daktyloskopijnej, a także pokazy sprzętu na co dzień wykorzystywanego w służbie. Ciekawym dodatkiem była możliwość postrzelania ze sprzętu paintballowego oraz niezwykle efektowne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. O satysfakcji dzieci i młodzieży oraz o dobrej zabawie i atmosferze jaka panowała podczas imprezy mogą świadczyć słowa jej uczestników , iż była to ich najlepsza wycieczka szkolna na jakiej byli.

W ramach obchodów jubileuszu XX lecia Straży Granicznej w Placówce Straży Granicznej w Kostrzynie nad Odrą zorganizowano ,,Dzień otwarty''. Przybyłym dzieciom i młodzieży ze szkoły podstawowej w Witnicy przedstawiono problematykę służby w SG.

Dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych cieszyły się m.in. możliwość odbicia własnych linii papilarnych na karcie daktyloskopijnej, a także pokazy sprzętu na co dzień wykorzystywanego w służbie. Ciekawym dodatkiem była możliwość postrzelania ze sprzętu paintballowego oraz niezwykle efektowne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. O satysfakcji dzieci i młodzieży oraz o dobrej zabawie i atmosferze jaka panowała podczas imprezy mogą świadczyć słowa jej uczestników , iż była to ich najlepsza wycieczka szkolna na jakiej byli.
11.05.2011r funkcjonariusze z PSG w Kostrzynie nad Odrą odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej w Górzycy. Jak widać na zdjęciach zainteresowanie było duże .Ku naszemu zdziwieniu niepozorny kaftan bezpieczeństwa też miał swoich ulubieńców. Nic jednak nie przebije przejażdżki służbowym samochodem, chociażby po tak małym boisku szkolnym .
Ponadto w ramach promocji Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz zbliżającego się Święta ,,20 lecia" powstania nowej formacji, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kostrzynie nad Odrą 11.05.2011r w Gimnazjum w Górzycy odbyli spotkanie z młodzieżą. Były to 2 i 3 klasa gimnazjalna. Zostały omówione zasady naboru ,kryteria jakie należy spełnić chcąc przyjąć się do pracy w Straży Granicznej, do jakiego wieku można starać się o pracę w SG, jakie powinno się mieć wykształcenie ,jak wygląda cała procedura przyjęcia do pracy oraz na czym polega praca funkcjonariusza. Młodzież była zadowolona z tego, iż mogła bliżej poznać nasze obowiązki oraz specyfikę naszej pracy .


do góry