Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna dla Woodstockowiczów - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Straż Graniczna dla Woodstockowiczów

07.08.2011

XVII Przystanek Woodstock dobiegł końca, a wraz z nim nietypowa służba funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Część z nich jak co roku w ramach wsparcie policyjnych działań zabezpieczała drogi dojazdowe do pola woodstockowego. Ponadto z uwagi na masowy charakter imprezy większa ilość patroli niż na codzień prowadziła kontrolę. W tym roku po raz pierwszy funkcjonariusze Straży Granicznej  zorganizowali punkt informacji nie na Placówce (jak w poprzednich latach) lecz wśród Woodstockowiczów na polu.

XVII Przystanek Woodstock dobiegł końca, a wraz z nim nietypowa służba funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Część z nich jak co roku w ramach wsparcie policyjnych działań zabezpieczała drogi dojazdowe do pola woodstockowego. Ponadto z uwagi na masowy charakter imprezy większa ilość patroli niż na codzień prowadziła kontrolę.
W tym roku po raz pierwszy funkcjonariusze Straży Granicznej  zorganizowali punkt informacji nie na Placówce (jak w poprzednich latach) lecz wśród Woodstockowiczów na polu.
Stoisko informacyjno - promocyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno cudzoziemców, jak i Polaków. Obcokrajowcy chcieli głównie dowiedzieć się o możliwościach korzystania ze swobody przemieszczania się w Państwach Członkowskich Schengen czy też dozwolonej ilości niektórych towarów akcyzowych, które mogą z Polski wywieźć. Polacy najczęściej pytali o możliwość podjęcia służby w naszej formacji, jak również o dozwolone do przewozu ilości towarów akcyzowych - tym razem z innych krajów UE do Polski. Funkcjonariusze służyli radą i materiałami promocyjnymi. Najchętniej oddawano pamiątkowe odciski palców, a w jednym przypadku nawet odcisk maleńkiej stopy.do góry