Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Dzień Weterana Straży Granicznej i Święto ZEiR SG - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Dzień Weterana Straży Granicznej i Święto ZEiR SG

25.09.2012

22.09.2012r. w Słubicach na Pl. Bohaterów odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Weterana Służby Granicznej i Święta Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej, który przypada na 13.września. Patronat Honorowy nad uroczystością przyjął Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Pan płk SG Michał Kogut, którego podczas apelu reprezentował jego Zastępca ppłk SG Piotr Perszke. W uroczystości udział wzięli m.in. : - Poseł na Sejm RP Bogusław Wontor- Europoseł prof. Bogusław Liberacji- Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz- były Komendant Lubuskiego oddziału SG gen. bryg. SG Szymon Wieczorek- p.o. Komendanta Placówki SG w Świecku mjr SG Krzysztof Krawiec- były Dyrektor Izby Celnej z Rzepina Jerzy Kowalewski

22.09.2012r. w Słubicach na Pl. Bohaterów odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Weterana Służby Granicznej i Święta Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej, który przypada na 13.września. Patronat Honorowy nad uroczystością przyjął Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Pan płk SG Michał Kogut, którego podczas apelu reprezentował jego Zastępca ppłk SG Piotr Perszke.

W uroczystości udział wzięli m.in. :

- Poseł na Sejm RP Bogusław Wontor
- Europoseł prof. Bogusław Liberacji
- Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz
- były Komendant Lubuskiego oddziału SG gen. bryg. SG Szymon Wieczorek
- p.o. Komendanta Placówki SG w Świecku mjr SG Krzysztof Krawiec
- były Dyrektor Izby Celnej z Rzepina Jerzy Kowalewski


Na uroczystości obecni byli weterani służby granicznej, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji służb mundurowych ze Słubic, delegacje czynnych funkcjonariuszy Policji i SG oraz młodzież i mieszkańcy Słubic.

W trakcie uroczystości wiceprezes Zarządu Głównego ZEiR SG ppłk SG rez. Jan Woś wręczył 50. Jubileuszowy Biuletyn "Problemy Ochrony Granic" oraz pamiątkowe medale osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do tego by na Pl. Bohaterów stanął obelisk z Pamiątkową Tablicą "W Hołdzie Żołnierzom WOP I funkcjonariuszom SG". Uroczystość miała podniosły charakter, a obecność pocztów sztandarowych ze Słubickich szkół, organizacji pozarządowych, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej dodatkowo ją uświetniły.

Wystąpienie Europosła Pana prof. Liberackiego i Burmistrza Słubic Pana Ciszewicza podniosły na duchu obecnych na uroczystości weteranów i podkreśliły znaczenie naszej pracy i służby.

W czasie uroczystości można było obejrzeć sprzęt Policji, PSP i SG zgromadzony na placu.do góry