Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Oddali krew po raz jedenasty... - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Oddali krew po raz jedenasty...

30.11.2012

30.11.2012r. 5 funkcjonariuszy oraz jeden pracownik cywilny z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach, po raz kolejny, oddało krew w ramach zorganizowanej akcji na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzkiego, w Stacji Krwiodawstwa w Żarach. Oddający krew funkcjonariusze są członkami Klubu Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego działającego przy Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Od początku działalności, tj. 28.09.2010r., zebrano już 28 litrów bezcennej krwi. Z Placówki w Tuplicach do Klubu należy 8 funkcjonariuszy, z których najwięcej krwi oddali: chor.sztab. SG Paweł Tychowski, chor. sztab. Wiesław Ostrycharz oraz sierż.sztab. Paweł Machlowiec. "To już jedenasta i na pewno nie ostatnia akcja zorganizowana przez funkcjonariuszy z PSG w Tuplicach"- dodaje Paweł Tychowski, odznaczony Brązową Odznaką Honorowych Dawców Krwi PCK.

30.11.2012r. 5 funkcjonariuszy oraz jeden pracownik cywilny z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach, po raz kolejny, oddało krew w ramach zorganizowanej akcji na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzkiego, w Stacji Krwiodawstwa w Żarach. Oddający krew funkcjonariusze są członkami Klubu Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego działającego przy Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Od początku działalności, tj. 28.09.2010r., zebrano już 28 litrów bezcennej krwi. Z Placówki w Tuplicach do Klubu należy 8 funkcjonariuszy, z których najwięcej krwi oddali: chor.sztab. SG Paweł Tychowski, chor. sztab. Wiesław Ostrycharz oraz sierż.sztab. Paweł Machlowiec.

"To już jedenasta i na pewno nie ostatnia akcja zorganizowana przez funkcjonariuszy z PSG w Tuplicach"- dodaje Paweł Tychowski, odznaczony Brązową Odznaką Honorowych Dawców Krwi PCK.

do góry