Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Nowa Placówka Straży Granicznej w Szczecinie - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Nowa Placówka Straży Granicznej w Szczecinie

01.10.2013

Od dziś w Szczecinie funkcjonować będzie tylko jedna Placówka Straży Granicznej zamiast dotychczasowych trzech. Z dniem 30 września 2013 roku zniesiono Placówkę Straży Granicznej w Szczecinie - Porcie, w Szczecinie - Goleniowie i w Szczecinie, a w ich miejsce utworzono nową Placówkę z siedzibą w Szczecinie. Zmiana ta jest realizacją harmonogramu wydanego rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych na początku tego roku (6 marca br.) w kwestii restrukturyzacji Straży Granicznej. Obecnie jest to największa Placówka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i liczy 235 funkcjonariuszy. Komendantem nowopowstałej Placówki został płk SG Maciej Jędrzejowski. Funkcjonariusze z likwidowanych placówek, którzy nie znaleźli zatrudnienia w szczecińskiej Placówce zostali przeniesieni do innych placówek, m.in. do Kostrzyna nad Odrą i Poznania - Ławicy oraz zajęli stanowiska w Komendzie Oddziału. Dotychczasowy Komendant Placówki w Szczecinie odszedł na zasłużoną emeryturę, a Komendanci Placówek w Szczecinie-Goleniowie i Szczecinie-Porcie dziś objęli odpowiednio stanowiska Komendanta Placówki Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy i Komendanta Placówki Straży Granicznej w Kostrzynie nad Odrą. W tym miesiącu szczecińską Straż Graniczną czeka jeszcze jedna zmiana - z dniem 16 października Placówka ta będzie terytorialnie podlegała Morskiemu Oddziałowi Straży Granicznej.

Od dziś w Szczecinie funkcjonować będzie tylko jedna Placówka Straży Granicznej zamiast dotychczasowych trzech. Z dniem 30 września 2013 roku zniesiono Placówkę Straży Granicznej w Szczecinie - Porcie, w Szczecinie - Goleniowie i w Szczecinie, a w ich miejsce utworzono nową Placówkę z siedzibą w Szczecinie.

Zmiana ta jest realizacją harmonogramu wydanego rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych na początku tego roku (6 marca br.) w kwestii restrukturyzacji Straży Granicznej. Obecnie jest to największa Placówka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i liczy 235 funkcjonariuszy. Komendantem nowopowstałej Placówki został płk SG Maciej Jędrzejowski.

Funkcjonariusze z likwidowanych placówek, którzy nie znaleźli zatrudnienia w szczecińskiej Placówce zostali przeniesieni do innych placówek, m.in. do Kostrzyna nad Odrą i Poznania - Ławicy oraz zajęli stanowiska w Komendzie Oddziału. Dotychczasowy Komendant Placówki w Szczecinie odszedł na zasłużoną emeryturę, a Komendanci Placówek w Szczecinie-Goleniowie i Szczecinie-Porcie dziś objęli odpowiednio stanowiska Komendanta Placówki Straży Granicznej w Poznaniu - Ławicy i Komendanta Placówki Straży Granicznej w Kostrzynie nad Odrą.

W tym miesiącu szczecińską Straż Graniczną czeka jeszcze jedna zmiana - z dniem 16 października Placówka ta będzie terytorialnie podlegała Morskiemu Oddziałowi Straży Granicznej.

do góry