Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Krew dla ratowania życia - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Krew dla ratowania życia

10.12.2013

02 grudnia 2013r. w Stacji Krwiodawstwa w Żarach 4 funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach, po raz kolejny, oddało krew w ramach zorganizowanej akcji na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Tegoroczną akcję honorowego oddawania krwi pod hasem "Nasza krew-Nasza Ojczyzna" objął patronatem Komendant Główny Straży Granicznej gen bryg. SG Dominik Tracz. Celem tego szczytnego przedsięwzięcia jest pomoc drugiemu człowiekowi i rozpowszechnianie ruchu krwiodawstwa jako przykładu i zachęty dla innych. Oddający krew funkcjonariusze są członkami Klubu Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego, działającego przy NoOSG w Krośnie Odrzańskim. Od początku tej działalności, tj. 28.09.2010r. oddali już 42 litry bezcennej krwi. Akcja ma zasięg ogólnopolski. Każdy funkcjonariusz powinien być kojarzony z niesieniem pomocy i ratowaniem życia ludzkiego.

02 grudnia 2013r. w Stacji Krwiodawstwa w Żarach 4 funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach, po raz kolejny, oddało krew w ramach zorganizowanej akcji na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Tegoroczną akcję honorowego oddawania krwi pod hasem "Nasza krew-Nasza Ojczyzna" objął patronatem Komendant Główny Straży Granicznej gen bryg. SG Dominik Tracz. Celem tego szczytnego przedsięwzięcia jest pomoc drugiemu człowiekowi i rozpowszechnianie ruchu krwiodawstwa jako przykładu i zachęty dla innych.

Oddający krew funkcjonariusze są członkami Klubu Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego, działającego przy NoOSG w Krośnie Odrzańskim. Od początku tej działalności, tj. 28.09.2010r. oddali już 42 litry bezcennej krwi. Akcja ma zasięg ogólnopolski. Każdy funkcjonariusz powinien być kojarzony z niesieniem pomocy i ratowaniem życia ludzkiego.

do góry