Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Przedszkolaki i uczniowie z wizytą na wrocławskim lotnisku - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Przedszkolaki i uczniowie z wizytą na wrocławskim lotnisku

30.06.2014

W minionym roku szkolnym Placówkę Straży Granicznej we Wrocławiu - Strachowicach odwiedziło 20 grup szkolnych i przedszkolnych.Dzieci i młodzież podczas wizyty mogły przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz obejrzeć sprzęt służbowy, jakim dysponuje Placówka.Przewodnik psa służbowego wygłaszał prelekcje dotyczące bezpiecznych zachowań, przede wszystkim dotyczących kontaktów z obcymi psami. Demonstrowana była również „pozycja bezpieczna”, którą należy przyjąć w przypadku ataku psa. Ciekawym elementem odwiedzin był pokaz psa służbowego z wyszkolenia specjalistycznego i ogólnego posłuszeństwa.

W minionym roku szkolnym Placówkę Straży Granicznej we Wrocławiu - Strachowicach odwiedziło 20 grup szkolnych i przedszkolnych.
Dzieci i młodzież podczas wizyty mogły przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz obejrzeć sprzęt służbowy, jakim dysponuje Placówka.
Przewodnik psa służbowego wygłaszał prelekcje dotyczące bezpiecznych zachowań, przede wszystkim dotyczących kontaktów z obcymi psami. Demonstrowana była również „pozycja bezpieczna”, którą należy przyjąć w przypadku ataku psa. Ciekawym elementem odwiedzin był pokaz psa służbowego z wyszkolenia specjalistycznego i ogólnego posłuszeństwa.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także sprzęt pirotechniczny, głównie robot i kombinezon przeciwwybuchowy, który niejednokrotnie był przymierzany przez gości.
Oprócz specyfiki służby w Straży Granicznej odwiedzający mogli poznać zadania i pracę innych służb znajdujących się w Porcie Lotniczym takich jak Lotnicze Pogotowie Ratunkowe czy Straż Pożarna, a także obejrzeć starty i lądowania samolotów z płyty lotniska. Podczas wizyt i pokazów zawsze poruszano tematy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także zachowania się na lotnisku i poza nim.
Funkcjonariusze z Wrocławia na zaproszenie szkół lub przedszkoli prezentowali swój sprzęt i opowiadali o służbie w Straży Granicznej także poza lotniskiem. Największym zainteresowaniem cieszył się zawsze pokaz psa służbowego, a funkcjonariusze promowali bezpieczne zachowania.

do góry