Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Miasto Dzieci Zgorzelec/Görlitz - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Miasto Dzieci Zgorzelec/Görlitz

26.08.2014

Podczas wakacji w Zgorzelcu odbywała się 6 edycja letniej akcji Miasto Dzieci Zgorzelec / Görlitz "Nasze miasto – Unsere Stadt". W zaimprowizowanym miasteczku dzieci wykonywały różne prace otrzymując za nie, jak w prawdziwym świecie, wynagrodzenie w lokalnej walucie "żabach". Oprócz takich zawodów jak piekarz, ogrodnik czy przewodnik, znalazło się tam również miejsce dla zawodów "mundurowych", które biły rekordy popularności zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt.Obok Policji i Straży Pożarnej swoje stanowisko miała również Straż Graniczna, którą reprezentowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu. Dało to niewątpliwą okazję do zaprezentowania naszej służby wśród najmłodszych członków społeczeństwa, a także do budowania pozytywnego wizerunku w lokalnej społeczności.Udział zgorzeleckich strażników granicznych spotkał się z uznaniem lokalnych władz samorządowych, co znalazło swój wyraz w oficjalnym podziękowaniu Burmistrza Zgorzelca złożonym na ręce Komendanta Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu ppłk. SG Andrzeja Torbicza.{gallery}2014/08/zgorzelec{/gallery}

Podczas wakacji w Zgorzelcu odbywała się 6 edycja letniej akcji Miasto Dzieci Zgorzelec / Görlitz "Nasze miasto – Unsere Stadt".
W zaimprowizowanym miasteczku dzieci wykonywały różne prace otrzymując za nie, jak w prawdziwym świecie, wynagrodzenie w lokalnej walucie "żabach". Oprócz takich zawodów jak piekarz, ogrodnik czy przewodnik, znalazło się tam również miejsce dla zawodów "mundurowych", które biły rekordy popularności zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt.
Obok Policji i Straży Pożarnej swoje stanowisko miała również Straż Graniczna, którą reprezentowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu. Dało to niewątpliwą okazję do zaprezentowania naszej służby wśród najmłodszych członków społeczeństwa, a także do budowania pozytywnego wizerunku w lokalnej społeczności.
Udział zgorzeleckich strażników granicznych spotkał się z uznaniem lokalnych władz samorządowych, co znalazło swój wyraz w oficjalnym podziękowaniu Burmistrza Zgorzelca złożonym na ręce Komendanta Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu ppłk. SG Andrzeja Torbicza.

do góry