Straż Graniczna Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Na szczyt Śnieżki razem z funkcjonariuszami SG - Z życia Oddziału -

Nawigacja

Z życia Oddziału

Na szczyt Śnieżki razem z funkcjonariuszami SG

16.09.2014

Funkcjonariusze SG z Jeleniej Góry pomogli 11-letniemu Konradowi spełnić swoje marzenie i stanąć na szczycie Śnieżki. 14.09.2014 r. chłopak oraz jego rodzina razem z funkcjonariuszami Placówki SG w Jeleniej Górze, wjechali na szczyt. Chociaż patrol taki został wylicytowany na aukcji WOŚP w styczniu, jednak mógł odbyć się dopiero teraz.Zwycięzcy aukcji otrzymali voucher na zwiedzenie szlaków turystycznych i obiektów oraz wjazdu na górę Śnieżkę samochodem terenowym Straży Granicznej. Funkcjonariusz SG przedstawił uczestnikom wycieczki nie tylko zadania naszej formacji i specyfikę służby w regionie, ale przekazał również wiele ciekawostek związanych m.in. z powstawaniem karkonoskich schronisk turystycznych. Zwiedzono Strzechę Akademicką, Samotnię , Dom Śląski oraz - co najważniejsze - zdobyty został szczyt Śnieżki.Pogoda w tym dniu nie pozwoliła na podziwianie panoramy Kotliny Jeleniogórskiej, Czarnego Grzbietu czy Pecu pod Śnieżką, nie wpłynęło to jednak na nastrój zdobywców Wielkiej Góry. Byli oni zachwyceni nie tylko samą wyprawą, ale także możliwością podróżowania pojazdem terenowym Straży Granicznej na trudnym przecież szlaku.{gallery}2014/09/sniezka{/gallery}

Funkcjonariusze SG z Jeleniej Góry pomogli 11-letniemu Konradowi spełnić swoje marzenie i stanąć na szczycie Śnieżki. 14.09.2014 r. chłopak oraz jego rodzina razem z funkcjonariuszami Placówki SG w Jeleniej Górze, wjechali na szczyt. Chociaż patrol taki został wylicytowany na aukcji WOŚP w styczniu, jednak mógł odbyć się dopiero teraz.
Zwycięzcy aukcji otrzymali voucher na zwiedzenie szlaków turystycznych i obiektów oraz wjazdu na górę Śnieżkę samochodem terenowym Straży Granicznej. Funkcjonariusz SG przedstawił uczestnikom wycieczki nie tylko zadania naszej formacji i specyfikę służby w regionie, ale przekazał również wiele ciekawostek związanych m.in. z powstawaniem karkonoskich schronisk turystycznych. Zwiedzono Strzechę Akademicką, Samotnię , Dom Śląski oraz - co najważniejsze - zdobyty został szczyt Śnieżki.
Pogoda w tym dniu nie pozwoliła na podziwianie panoramy Kotliny Jeleniogórskiej, Czarnego Grzbietu czy Pecu pod Śnieżką, nie wpłynęło to jednak na nastrój zdobywców Wielkiej Góry. Byli oni zachwyceni nie tylko samą wyprawą, ale także możliwością podróżowania pojazdem terenowym Straży Granicznej na trudnym przecież szlaku.
do góry